Розроблено антибіотик, який «ігнорує» невразливість супербактерій

Нова терапія допоможе боротися з інфекціями, стійкими до традиційних антибіотиків, вважають дослідники.

WordPressDashboard

Дослідники з Гарвардського університету та Іллінойського університету в Чикаго розробили синтетичний антибіотик крезоміцин для боротьби зі стійкими до ліків бактеріями. Препарат ігнорує захисні механізми, вироблені мікроорганізмами, та ефективно бореться з інфекціями у випробуваннях на тваринах.

Більше половини всіх антибіотиків пригнічують зростання патогенних бактерій, втручаючись у біосинтез їх білків — складний процес, що каталізується рибосомою. Антибіотики зв’язуються з бактеріальними рибосомами та порушують процес виробництва білка, викликаючи загибель бактеріальних загарбників. Але багато видів бактерій виробили захист від цієї атаки.

Використовуючи метод рентгенівської кристалографії для візуалізації стійких до ліків рибосом із майже атомною точністю, дослідники виявили дві захисні тактики мікроорганізмів. По-перше, метильна група фізично блокує місце зв’язування, заважаючи антибіотику прикріпитися до рибосоми. По-друге, стійкість змінює внутрішній пристрій частинок, порушуючи активність ліків.

Знаючи, як працює захист, дослідники розробили антибіотик крезоміцину. Він спроєктований таким чином, щоб уникнути взаємодії з метильними групами та міцно прикріпитися до рибосом, порушуючи їхню функцію.

В експериментах на тваринах, проведених у Гарварді, препарат показав ефективність для боротьби з інфекцією, спричиненою мультирезистентними штамами поширених збудників захворювань, включаючи золотистий стафілокок (Staphylococcus aureus), кишкову паличку (Escherichia coli) та синьогнійну паличку (Pseudomonas aeruginosa). Дослідники планують провести оцінку ефективності та безпеки препарату у людей.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ