До 3 з кожних 100 COVID-інфекцій можуть тривати більше понад місяць

Команда вчених використовувала дані дослідження COVID-інфекції (ONS-CIS), проведеного Національним управлінням статистики Великої Британії, в рамках якого було зібрано інформацію від понад 90 000 учасників. У період з листопада 2020 року по серпень 2022 року було 3 603 учасники, які надали два або більше позитивних зразків, які потім були вірусно секвеновані. Це був пул даних, з яким працювали дослідники.

З цих понад 3 000 людей 381 особа мала позитивний результат на одну й ту саму інфекцію протягом одного місяця або довше. П’ятдесят чотири з них мали персистуючу інфекцію, яка тривала щонайменше два місяці. Екстраполюючи ці дані, дослідники підрахували, що від 0,1 до 0,5 відсотка всіх інфекцій можуть персистувати щонайменше 60 днів.

Деякі з цих людей залишалися інфікованими штамами вірусу, які згодом вимерли в загальній популяції. Однак повторне інфікування тим самим штамом після одужання відбувалося дуже рідко, ймовірно, через імунну пам’ять і те, що старі варіанти з часом починають замінюватися новими.

Ризик затяжного перебігу COVID раніше був визнаний у людей з ослабленою імунною системою, організм яких може боротися з первинною інфекцією. Вважається, що деякі з цих пацієнтів були джерелом нових варіантів, які з’явилися за роки боротьби з пандемією, оскільки вірус може накопичувати мутації та генетичні зміни під час інкубації.

Деякі особи в цьому дослідженні показали високий рівень мутацій у своїх вірусних зразках, у тому числі в ділянках, які можуть вплинути на здатність вірусу обходити попередній імунітет – наприклад, гени, на які спрямовані антитіла, або гени, що кодують частини критично важливого білка з’єднання.

Однак автори дослідження кажуть, що ці мутації не були очевидними в більшості випадків, які вони вивчали, тому малоймовірно, що всі персистуючі інфекції можуть призвести до нових варіантів, що викликають занепокоєння.

Думка про те, що ви будете хворіти протягом двох місяців, сама по собі досить погана, але на цьому все не закінчується. Люди з персистуючими інфекціями також на 55% частіше, ніж люди з типовими захворюваннями, повідомляли про наявність довготривалих симптомів COVID через 12 тижнів після початку інфекції.

“Хоча зв’язок між персистенцією вірусу та затяжним перебігом COVID може не бути причинно-наслідковим, ці результати свідчать про те, що персистуючі інфекції можуть сприяти патофізіології затяжного перебігу COVID”, – зазначила співавтор дослідження, доктор Катріна Лутгое у своїй заяві. Інші фактори, такі як запалення та пошкодження органів, також були причетні до затяжного перебігу COVID, і вчені все ще наполегливо працюють над тим, щоб зрозуміти цей складний стан.

Загалом, це дослідження дає важливе уявлення про поширеність персистуючих COVID-інфекцій у суспільстві – те, що досі залишалося “сліпою плямою” в даних.

“Наші спостереження підкреслюють постійну важливість геномного нагляду на рівні громад, – сказав співавтор дослідження доктор Махан Гафарі, – як для моніторингу появи і поширення нових варіантів, так і для отримання фундаментального розуміння природної історії та еволюції нових патогенів і їх клінічних наслідків для пацієнтів”.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ