Куріння пригнічує імунну систему через роки після припинення

Нове дослідження показало, деякі імунні реакції у курців виявляються пригнічені навіть через роки після відмови від шкідливої звички. Адаптивна відповідь організму на бактерії, грибки, антитіла та інші шкідливі агенти у колишніх курців протягом десятиліть може залишатися сповільненою. Це відбувається через епігенетичну пам’ять. Результати дослідження опублікували у авторитетному журналі Nature.

WordPressDashboard

Дослідники вивчали вплив довкілля, включаючи куріння, на імунну систему людини. Вони зосередилися на вивченні цитокінів — це молекули, які допомагають координувати боротьбу організму з інфекціями, викликаючи запалення для боротьби зі шкідниками, такими як бактерії та гриби. Вчені провели експерименти з 1000 здоровими людьми, щоб подивитися, як їхня імунна система реагує на різних «ворогів» організму. Вони виявили, що куріння впливає як на вроджену, так і на адаптивну імунну відповідь.

Вроджена імунна відповідь — це перша лінія захисту організму, яка реагує швидко на будь-яку загрозу, але не дуже специфічно. Дослідження показало, що куріння змінює цю реакцію, але якщо людина перестає курити, її вроджена імунна система може швидко повернутися до норми.

Адаптивна імунна відповідь — це друга лінія захисту. Вона розвивається повільніше, але здатна точно націлюватись на конкретні загрози. Вплив куріння на адаптивну відповідь може зберігатися роками або навіть десятиліттями після того, як людина кинула палити. Це пояснюється епігенетичною пам’яттю — здатністю впливів із навколишнього середовища залишати довгострокові «відмітки» на генах, які впливають на те, як вони працюють. Негативний вплив на нього продемонстрували на моделі мишей, які продовжували зазнавати порушень в адаптивній імунній системі навіть після припинення впливу сигаретного диму.

Виявилося, що тривале куріння впливає на вироблення цитокінів через зміни в популяціях В- і Т-клітин та метилювання ДНК. У випробуваннях спостерігалося зниження рівнів метилювання у певних генах, пов’язаних із курінням. Це означає, що шкода від куріння є дозозалежною і може довго зберігатися після відмови куріння.

Дослідники достеменно не знають, які компоненти тютюну викликають виявлені ефекти. Вони гадають, що це не нікотин. Також залишається відкритим питання про те, чи електронні сигарети мають аналогічний вплив, хоча вони вважаються менш токсичними в порівнянні зі звичайними сигаретами.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ