Розроблено тест, що визначає рак грудей по слині

Новий тест з аналізу слини успішно відрізняє здорових людей від пацієнтів з раком, а також вміє визначати ранні та прогресуючі стадії розвитку пухлини. Діагностика займає кілька секунд і може проводитись прямо в кабінеті лікаря під час первинної консультації.

WordPressDashboard

За статистикою, близько 30% випадків раку грудей призводять до смерті. До 2040 року, як очікується, щорічна захворюваність та смертність становитиме 3 млн та 1 млн випадків відповідно. Поточні методи діагностики пухлини грудей мають низьку інформативність на ранніх стадіях раку, а також потребують дорогого обладнання. Команда з університету Флориди працювала над створенням більш простої і зручної діагностичної системи і тепер представила тест з аналізу слини, який ефективно визначає наявність раку за кілька секунд.

Тест націлений на виявлення біомаркерів раку HER2 і CA15-3 в слині, пише EurekAlert. Білок HER2 надекспресується при раку та пов’язаний з агресивним розвитком раку, високою частотою рецидивів та найгіршим прогнозом для пацієнтів. CA15-3 є додатковим індикатором раку — його підвищені рівні також пов’язані з розвитком пухлини.

Концентрації HER2 і CA15-3 у слині можна порівняти з показниками у сироватці, тому зразки слини також можна використовувати для виявлення раку молочної залози, пояснюють вчені. Примітно, що новий тест по слині виявився інформативнішим, ніж тест по крові. Крім іншого, для його проведення потрібно лише кілька секунд, а результати аналізу крові займають 1-2 тижні та вимагають складнішого лабораторного обладнання та кваліфікованих фахівців.

В рамках експерименту за участю здорових жінок та пацієнток з пухлиною грудей тест виявився інформативним у виявленні випадків раку, а також ідентифікації більш ранніх та пізніх стадій розвитку пухлини.

Поки що вчені продовжують тестувати точність методу та оцінюють його потенціал для діагностики різних типів раку молочної залози. Після цього можна буде судити про перспективи появи такого інструменту у рутинній клінічній практиці. Очікується, що проста діагностика на ранній стадії зможе знизити рівень смертності.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ