Відкриття пояснює підвищення агресивності раку підшлункової із віком

Вчені виявили молекулярний механізм, який провокує підвищену агресивність ракових клітин пухлини підшлункової залози із віком. Тепер з’явилася надія на розробку нових препаратів для використання виключно пацієнтами похилого віку, які повинні підвищити виживання при цьому важкому діагнозі. На жаль, наукова робота також вказала на важливі недоліки багатьох досліджень раку, які проводяться нині.

WordPressDashboard

Команда дослідників із США вивчала особливості розвитку раку підшлункової залози у різному віці та дійшла висновку, що агресивність пухлини у літніх людей залежить від фібробластів, пише EurekAlert. Експерименти показали, що старі фібробласти виділяють білки, які безпосередньо впливають на ракові клітини і зрештою призводять до посиленого зростання та поширення пухлин підшлункової залози.

Експерименти проводили зі зразками клітин людей старше 55 та молодше 35. Виявилось, що молоді фібробласти не запускали аналогічних молекулярних змін. Надалі вчені з’ясували, що старі фібробласти продукують більше GDF-15 білка, який активує сигнальний шлях АКТ.

Блокування АКТ за допомогою експериментальних препаратів зупиняло зростання пухлини навіть на тлі присутності старих фібробластів. Потенційно, саме такий вплив можна використовувати для людей похилого віку, щоб посилити терапевтичний ефект від лікування.

Примітно, що раніше вчені виявили схожу важливість вікових змін під час меланоми. Ймовірно, ці типи пухлин не єдині, які клітини змінюють свою поведінку залежно від віку.

Тим часом основна проблема багатьох поточних досліджень полягає в тому, що вчені часто використовують моделі молодих мишей або щурів із раком, тому експериментальні препарати можуть виявитися неефективними для пацієнтів віком.

Враховуючи складність природи раку, ймовірно, вченим слід вивчати і розробляти сполуки як конкретного типу раку, але й конкретної категорії пацієнтів.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ