Мозкову активність перетворили на кольори та музику

Американські дослідники запропонували відображати дані мозкової активності в реальному часі за допомогою динамічних аудіовізуалізацій. Публікація про це з’явилася в журналі PLoS ONE.

WordPressDashboard

Співробітники Колумбійського університету в Нью-Йорку під керівництвом Елізабет Хіллман (Elizabeth Hillman) розробили алгоритми для перетворення динамічної складової нейровізуалізаційних даних на звуки різноманітних музичних інструментів, а просторової складової нейровізуалізації та поведінкових даних – на колірні коди. Таким чином, потоки нейрофізіологічних записів перетворюються на своєрідні музичні кліпи.

За задумом авторів роботи, подібна репрезентація дає змогу інтуїтивно асимілювати патерни, ритми і мотиви нервових імпульсів та їхні поведінкові кореляти, чого не дають прийняті методи інтерпретації функціональної МРТ, широкопольного оптичного картування, мікроскопії та інших методів нейровізуалізації. Нова методика не замінює, але доповнює їх, даючи змогу досліднику швидко зорієнтуватися в потоці даних, наприклад, під час скринінгу.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ