Пацієнт CAL-1: найрадіоактивніша людина у світі

У травні 1945 року для каліфорнійського художника Альберта Стівенса почалася неймовірна смуга невезіння: йому поставили неправильний діагноз – рак шлунку і сказали, що жити йому залишилося півроку.

Хоча це була жахлива подія, його доля мала стати набагато гіршою. Роком раніше, в рамках Манхеттенського проєкту, вчені почали висловлювати занепокоєння щодо поводження з плутонієм та його впливу на людину, рекомендуючи “якнайшвидше розпочати програму, щоб простежити шлях плутонію в організмі”.

На жаль для Стівенса, учасники проєкту дізналися про нього і його (несправжній) рак в останній стадії, коли шукали пацієнтів для перших випробувань на людях. Стівенс, призначений пацієнтом CAL-1, отримав найвищу дозу опромінення серед усіх учасників випробувань – суміш плутонію-239 (0,75 мікрограма) і плутонію-238 (0,2 мікрограма). Плутоній-238 був обраний тому, що його вища активність полегшувала його відстеження та аналіз.

Після року відсутності нових випадків раку лікарі вирішили, що у Стівенса була доброякісна виразка шлунку, а це означає, що вони дали здоровій людині найвищу кумулятивну дозу опромінення, яку коли-небудь отримувала людина. Насправді, це в багато разів перевищувало хрестоматійну смертельну дозу від плутонію.

Стівенс не був належним чином поінформований про те, що з ним сталося. Якщо йому і сказали, що він отримає ін’єкцію радіації, то немає жодних доказів того, що він дав на це згоду.

Крім того, що це неетично, відсутність інформації, наданої Стівенсу, спричинила практичні проблеми для лікарів, коли він захотів виїхати з цієї зони. Щоб продовжувати контролювати рівень радіації в його організмі, лікарі вирішили платити йому 50 доларів на місяць, щоб він залишався в цій зоні і продовжував здавати зразки калу.

Примітно, що незважаючи на те, що Стівенс отримав дозу опромінення від плутонію, яка в 446 разів перевищувала середню дозу опромінення за все життя, він прожив ще 21 рік і помер від хвороби серця у віці 79 років. Доктор Джозеф Гамільтон, який проводив експерименти над Стівенсом, помер у віці 49 років від лейкемії, ймовірно, викликаної радіаційним опроміненням під час його роботи.

https://www.youtube.com/embed/cj6AiAlYCIU

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ