Можливо, скоро з’явиться універсальна протиотрута від смертельних зміїних отрут

Вченими було оголошено про революційну розробку в галузі медичної науки, яка знаменує собою значний крок до створення універсального антидота проти зміїної отрути. Ця інновація, очолювана групою дослідників, полягає в розробці нового антитіла, здатного нейтралізувати смертельні токсини, присутні в отруті різних видів змій з таких континентів, як Африка, Азія та Австралія.

WordPressDashboard

Зміїні отрути, що характеризуються складним поєднанням білків, ферментів та пептидів, мають широкий спектр біологічних ефектів. Ці ефекти ретельно еволюціонували, щоб допомогти знерухомити здобич, захиститися від хижаків і забезпечити територіальне домінування серед змій. Враховуючи різноманітність цих отрут, завдання створення специфічних антидотів для кожного виду отруйних змій є давнім викликом у токсикології та медичному лікуванні.

Традиційний метод лікування укусів змій передбачає використання специфічних для виду антидотів, які виробляються шляхом імунізації тварин контрольованою кількістю отрути. Однак цей підхід стикається зі значними перешкодами, включаючи необхідність використання окремої антиотрути для кожного виду отруйних змій. Це обмеження є особливо проблематичним у регіонах з великою різноманітністю отруйних змій, де правильна ідентифікація виду, що кусає, часто є складним завданням.

Нещодавній прорив пов’язаний з антитілом 95Mat5, яке показало свою здатність нейтралізувати дію токсинів різних видів змій, включаючи чорну мамбу і королівську кобру. Це було досягнуто завдяки інноваційному підходу, який передбачав виділення та аналіз білків отрути різних змій, з акцентом на конкретному типі білків, відомих як трипальцеві токсини (3FTx). Ці токсини, поширені у багатьох зміїних отрутах, викликають потенційно смертельний параліч.

  Використовуючи складну платформу для скринінгу великої бібліотеки людських антитіл, дослідники ідентифікували антитіло 95Mat5, яке продемонструвало сильну афінність до кількох варіантів трипальцевих токсинів. Це відкриття являє собою колосальний стрибок на шляху до розробки універсального антидота, що дає надію на більш ефективне і доступне лікування укусів змій у всьому світі.

  Синтетичний характер цього підходу, який усуває необхідність імунізації тварин справжньою отрутою, провіщає нову еру в розробці протиотрут. Він не тільки обіцяє безпечніший і універсальніший варіант лікування, але й створює основу для подальших досліджень антитіл, здатних нейтралізувати отрути інших груп змій. Кінцевою метою є створення комплексного коктейлю антитіл, який може забезпечити широкий захист від укусів змій, потенційно рятуючи понад 100 000 життів щорічно.

  Результати цього революційного дослідження були опубліковані в журналі Science Translational Medicine, що означає значний прогрес у нашій постійній боротьбі з укусами отруйних змій і підкреслює потенціал для інноваційних рішень глобальних проблем у сфері охорони здоров’я.

  Джерело: Cikavosti

  Категорія: Суспільство
  Сторожинець.info
  МЕНЮ

  КОНТАКТИ