Не всі розвинені інопланетні цивілізації можуть вирватися межі своїх планет

Чи існують позаземні цивілізації та інші розумні істоти — невідомо, хоча вчені розмірковують на цю тему досить давно. У середині минулого століття астрофізик Френк Дрейк склав рівняння, що дозволяє оцінити кількість позаземних цивілізацій у галактиці на підставі таких змінних, як кількість сонцеподібних зірок, планет з відповідними умовами або часу, протягом якого розумне життя може вступити в контакт. Автор нового дослідження додав формулі Дрейка ще дві змінні.

WordPressDashboard

Планети різної маси мають різну параболічну швидкість. Земна дорівнює 11,2 км/с або більше 40 000 км/год і розрахована для балістичного об’єкта без силової установки. За допомогою цього параметра зручно порівнювати умови на різних планетах незалежно від типу ракети та її двигуна. У планет класу суперземля маса набагато більша, тому її мешканцям доведеться долати великі труднощі заради виходу на орбіту.

Професор Елі Кірога з Університету Атлантіко Медіо (Іспанія) запропонував дві нові змінні: фактор втечи екзопланети (Fex) та швидкість втечи екзопланети (Vex). З їхньою допомогою він розрахував параболічну швидкість для низки екзопланет, маса яких нам відома, пише Universe Today.

Результати показали, що планетам з Fex менше 0,4 важко утримувати атмосферу, тому життя там малоймовірне. Тоді як за значення Fex більше 2,2 жителі планети не зможуть покинути її, оскільки не зможуть зібрати достатньої кількості палива і побудувати досить міцну ракету, здатну витримати тиск під час зльоту.

Відповів автор і на запитання, яким би могло бути розумне життя на планеті з такою великою масою. Швидше за все, це має бути водний світ. У рідкому океані спілкуватися без додаткових приладів простіше, ніж в атмосфері, тому потреба у розвитку засобів зв’язку не така гостра. Отже, така цивілізація може взагалі не виходити на зв’язок з іншими планетами і враховуватися в рівнянні Дрейка.

Є й інші обставини, що перешкоджають астрономічним спостереженням та виходу розумних істот у космос: непроникний покрив із хмар, наприклад, теплий водний світ без суші чи товста кірка льоду. Всі ці поправки доповнюють рівняння Дрейка і наводять на думку, що цілі цивілізації могли зародитися, розквітнути і загинути безвісності поряд з нами.

Пошуки позаземних цивілізацій поки що не принесли жодних результатів, тому вчені продовжують будувати теорії, де можуть ховатися інші форми розумного життя і якими вони можуть бути. Знаменитий парадокс Фермі — Де вони всі? — досі залишається без однозначної відповіді. Нещодавно дослідники із Філіппін припустили, що через обмеження часу розумне життя у Всесвіті поширюється в геометричній прогресії, як епідемія.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ