У 96 дітей виявлено аномалії мозку після хвороби на COVID-19

Аномалії сканування мозку у дітей, хворих на COVID-19, виявлені в даних 96 досліджень.

Дослідження підкреслює, наскільки багато нам ще належить дізнатися про те, як вірус може впливати на мозок.

Дізнавшись більше про вірус SARS-CoV-2 за останні чотири роки, ми виявили, що це не просто респіраторне захворювання, COVID-19 може вражати багато різних систем організму, включаючи мозок. Попри досягнуті успіхи, нам ще багато чого потрібно дізнатися про шкоду, яку може спричинити COVID-19, особливо у дітей. Нове дослідження зібрало дані сканування мозку з наукової літератури за майже два роки, щоб спробувати узагальнити те, що ми знаємо на сьогоднішній день.

З початкової процедури пошуку, яка дала майже 10 000 статей, автори дослідження скоротили їх до 96 для всебічного огляду, виключивши ті, які не підходили з таких причин, як відсутність правильних даних візуалізації або не зосередженість на педіатричних випадках COVID. Остаточний набір статей включав дані 327 пацієнтів.

Дані надійшли з різних країн Азії, Європи та Америки. Більшість зображень було отримано за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ), але в деяких дослідженнях також використовували комп’ютерну томографію (КТ) або інші методи.

Результати показали, що у дітей з COVID, які проявляють неврологічні симптоми, це часто можна розглядати як фізичні зміни в їхньому мозку.

“Наші результати показують, що значна частина дитячих пацієнтів з COVID-19 з неврологічними симптомами демонструють аномальні результати нейровізуалізації, причому 43,74 відсотка дітей у включених дослідженнях демонструють такі відхилення”, – пишуть автори.

На початковій хвилі пандемії значна частина повідомлень зосереджувалася на тому, що діти мають менший ризик серйозних захворювань, ніж дорослі, і багато хто вважав це заспокоєнням у час надзвичайних потрясінь і тривоги. З часом ця картина стала більш нюансованою. Як пояснив для Всесвітньої організації охорони здоров’я педіатр з Єльського університету доктор Карлос Олівейра, діти часто можуть швидше оговтатися від інфекції, проте вони все ще піддаються ризику ускладнень і тривалого перебігу COVID.

У дослідженні автори виявили низку різних неврологічних ознак у дітей, чий мозок був просканований. Однією з найпоширеніших був енцефаліт, або запалення головного мозку. Це відоме ускладнення COVID-19, але досі тривають зусилля, щоб з’ясувати, наскільки поширеним воно може бути. Серед інших знахідок – набряк, судинні аномалії та запалення спинного мозку.

“Спостережувана частота неврологічних відхилень у дітей, хворих на COVID-19, має кілька важливих клінічних і дослідницьких наслідків, – підсумовують автори. “По-перше, це підкреслює необхідність високого індексу підозри на неврологічні ускладнення у дітей з COVID-19, особливо у тих, хто має неврологічні симптоми”.

“По-друге, результати цього дослідження підкреслюють важливість продовження досліджень довгострокових наслідків COVID-19 у дітей”.

Дослідження має певні обмеження. Наприклад, визначивши період пошуку з грудня 2019 року, автори включили дослідження з самого початку пандемії, коли про вірус було порівняно мало відомо. Також складно з упевненістю стверджувати, що аномалії візуалізації мають причинно-наслідковий зв’язок з інфекцією COVID-19, оскільки в деяких випадках вони можуть бути спричинені попередніми захворюваннями або медичними процедурами.

“Ці обмеження підкреслюють необхідність проведення майбутніх проспективних досліджень, які враховують супутні захворювання і проводять більш складні аналізи, щоб підтвердити потенційний зв’язок між COVID-19 і результатами нейровізуалізації”, – підсумовують автори.

COVID-19 більше не класифікується як надзвичайна ситуація, але це не означає, що пандемія закінчилася. Це дослідження підкреслює необхідність подальших досліджень у нашому прагненні повністю зрозуміти, на що здатен цей вірус.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ