Можливо, на стародавньому Марсі були відповідні умови для життя

Згідно з новим дослідженням, виявлені на Марсі органічні матеріали, можливо, походять з атмосферного формальдегіду. Результати дослідження опубліковано у журналі Scientific Reports.

WordPressDashboard

Вчені з Університету Тохоку перевірили, чи ранні атмосферні умови на Марсі могли сприяти утворенню біомолекул — органічних сполук, необхідних для формування життя.

Формальдегід — це проста органічна сполука. Воно відіграє вирішальну роль як попередник формування життєво важливих біомолекул за допомогою суто хімічних чи фізичних процесів. Подібно до амінокислот і цукрів, вони служать фундаментальними будівельними блоками для білків і РНК, найважливіших компонентів життя.

Використовуючи передову комп’ютерну модель вчені змоделювали потенційний склад атмосфери раннього Марса. Ціль — вивчити потенціал виробництва формальдегіду. Модель побудували на основі припущення, що атмосфера багата на вуглекислий газ, водень і окис вуглецю.

WordPressDashboard

Схема, що показує утворення формальдегіду (H2CO) у теплій атмосфері древнього Марса та його перетворення на молекули, життєво необхідні життя в океані. Ілюстрація: Сюнго Кояма

З’ясувалося, що давня марсіанська атмосфера могла забезпечувати безперервне постачання формальдегіду, що потенційно могло призвести до створення різних органічних сполук. Це означає, що органічні матеріали, виявлені на поверхні Червоної планети, могли виникнути з атмосферних джерел, особливо протягом двох ранніх геологічних періодів планети.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ