Українка знайшла свого АІ-клона в китайських соцмережах: продає російські товари і вихваляє відносини між Китаєм і Росією

Ольга Лоїк, 20-річна українка, нещодавно виявила, що її дипломатичні паспорти активно поширюються в китайських соціальних мережах.

Вона веде власний блог на YouTube і деякий час тому почала отримувати повідомлення від підписників про те, що її бачили в китайських соціальних мережах. Тільки там вона – росіянка, яка розмовляє китайською і з’являється під різними іменами: то Наташа, то Анна, то Грейс.

Коли Ольга почала перекладати ролики своєї фальшивки за допомогою Google Translate, вона жахнулася: її штучний інтелект рекламує російські товари і вихваляє “добрі відносини” між Китаєм і Росією. Аватар також вихваляє китайську культуру і розповідає про те, як сильно російські жінки хочуть вийти заміж за китайців. “Якщо ви одружитеся з росіянками, ми будемо прати, готувати і мити посуд щодня.

WordPressDashboard

« Це виглядає дуже образливо» , — каже Ольга. Тим паче, що росія напала на Україну і продовжує обстрілювати її міста.

На сайтах Douyin і Bilibili є десятки таких відео, і користувачі переконані, що це справжня дівчина. Douyin, китайська версія TikTok, позначила деякі з цих відео як потенційно створені штучним інтелектом, а на сайті Bilibili деякі фейкові відео позначені логотипом HeyGen. HeyGen – це компанія зі штаб-квартирою в Лос-Анджелесі, яка займається штучним інтелектом і була запущена в Китаї в 2020 році. Вона спеціалізується на створенні реалістичних цифрових аватарів, генерації голосу та перекладі відео. При цьому HeyGen стверджує, що дозволяє створювати аватарки реальних людей лише за їхньої згоди.

Дівчина та її підписники надіслали скарги в китайські соціальні мережі, після чого десяток акаунтів з її аватаркою було видалено.

Подробиці цієї історії дівчина розповіла у своєму блозі.

https://www.youtube.com/embed/3FQSFnZpsqw

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ