Стимуляція мозку частотою 40 Гц очищає від ознак хвороби Альцгеймера

Вчені виявили механізм, який запускає процес очищення тканини мозку від білків амілоїду за допомогою впливу частоти 40 Гц. Ці результати вказують на можливості простої та ефективної терапії та профілактики різних нейродегенеративних захворювань.

WordPressDashboard

У 2016 році вчені з Массачусетського технологічного інституту помітили позитивний вплив гамма-ритму на тканину мозку з ознаками нейродегенерації. Відтоді вони провели безліч експериментів за участю людей і лабораторних тварин і, нарешті, з’ясували, як частота 40 Гц впливає на мозок.

Згідно з новими даними, очищення мозку від токсичних для нейронів білків амілоїду відбувається через глімфатичну систему: вплив світла і звуку частотою 40 Гц стимулює інтернейрони для вивільнення декількох типів пептидів, які допомагають у боротьбі з нейродегенерацією.

Примітно, що такий вплив розширює діаметр судин глімфатичної системи, якими відбувається виведення білків. Вчені вже підтвердили ефективність лікування на моделях мишей.

Розуміючи весь механізм очищення нервової тканини від основних ознак нейродегенерації, вчені можуть розробляти нові методи лікування хвороби Паркінсона, Альцгеймера, а також інших типів деменції. Поки не зрозуміло, як довго зберігається терапевтичний ефект і як він позначиться на головних симптомах – зниженні когнітивних функцій у пацієнтів. Подальші клінічні дослідження мають це оцінити.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ