Масштабне дослідження виявило основні ускладнення після вакцин COVID-19

Дослідники проаналізували дані 99 млн осіб і оцінили неврологічні, гематологічні та серцево-судинні ускладнення після введення різних типів вакцин. Робота підтвердила ризики певних важких діагнозів, хоча негативні наслідки в абсолютному вираженні вчені, як і раніше, називають низькими.

WordPressDashboard

Результати найбільшого на сьогодні дослідження про безпеку вакцин від COVID-19 представили вчені з Global Vaccine Data Network. Вони проаналізували дані 99 млн осіб із восьми країн світу на різних континентах, які отримали один із таких препаратів: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Sinopharm, Sinovac, Novavax, Johnson & Johnson і “Супутник”.

Незважаючи на широкий набір вакцин, основну дослідницьку роботу проводили для перших трьох препаратів з огляду на найбільшу кількість вакцинацій. Для порівняння, у Pfizer/BioNTech, Moderna і AstraZeneca вивчали приблизно 240 млн доз, а для решти вакцин разом узятих цей показник становив менше ніж 350 тис. доз.

Аналіз визначив підвищені ризики розвитку міокардиту, перикардиту, синдрому Гієна-Барре, поперечного мієліту, паралічу лицьового нерва, гострого розсіяного енцефаломієліту, судомних розладів, а також гематологічних ускладнень – тромбозу, тромбоцитопенії та імунної тромбоцитопенії. Ці діагнози належать або до вже відомих ускладнень, або визначені вперше в контексті вакцин від COVID-19.

Отримати такі дані вдалося завдяки великій вибірці учасників. Досі дослідження про безпеку вакцин були серйозно обмежені саме кількістю добровольців. Незважаючи на це, абсолютна кількість випадків ускладнень залишалася низькою, як і показували раніше попередні невеликі дослідження.

Поки не зрозуміло, чи позначаться результати на поточних протоколах вакцинації. Наразі деякі розробники вдосконалюють вакцини, однак більшою мірою це стосується адаптації під конкретні штами SARS-CoV-2.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ