Довготривалий коронавірус може на 20 років “зістарити” мозок – учені

Мозок деяких пацієнтів з коронавірусом виявив ознаки, схожі на наслідки важкої черепно-мозкової травми.

Дослідження, проведене вченими Ліверпульського університету, показало, що наслідки тривалого перебігу COVID-19 серйозно впливають на роботу мозку, прирівнюючись до наслідків черепно-мозкової травми.

Дослідження показало, що через рік після перенесеного важкого перебігу COVID-19 у пацієнтів спостерігалося зниження когнітивних здібностей, зниження активності та психічні розлади.

Дослідження показало, що коронавірус може спричинити старіння мозку на 20 років, а мозок деяких пацієнтів мав ознаки, схожі на ознаки важкої черепно-мозкової травми.

Раніше, з початком пандемії, експерти вже відзначали можливість виникнення туману в голові, втоми та когнітивних порушень у пацієнтів, які перехворіли на COVID-19. Дослідження підтвердило, що приблизно 46% тих, хто перехворів, відчували подібні симптоми.

Учасники дослідження пройшли базові тести когнітивних функцій та додаткові обстеження, включаючи аналізи крові та магнітно-резонансну томографію мозку.

Було виявлено, що певні ділянки мозку, які відповідають за концентрацію уваги, зменшилися, а також біомаркери, що вказують на черепно-мозкову травму. Дослідники заявили, що довгострокові наслідки COVID-19 можуть прискорити старіння мозку на 20 років.

Наразі вчені продовжують досліджувати, чи є ці зміни в мозку оборотними і чи можливо з часом відновити втрачені функції. Проте вже зараз зрозуміло, що затуманення мозку, яке є одним із симптомів багатьох пацієнтів з COVID-19, є не випадковістю, а суттєвим проявом хвороби.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ