Пластир на зап’ясті дозволяє спілкуватись рухом руки

Пристрій допоможе людям з обмеженими можливостями та пацієнтам після інсульту. Дослідження опубліковано у журналі Biomedical Optics Express.

WordPressDashboard

Китайські вчені розробили пристрій для спілкування людей, які не можуть говорити і рухати руками достатньо, щоб користуватися сенсорним екраном або клавіатурою. Пластир, що наклеюється на шкіру зап’ястя, допоможе спілкуватися за допомогою ледь помітних рухів рук.

В цей час гаджет знаходиться у формі прототипу, його розробляють китайські вчені з Пекінського педагогічного університету, Університету Сунь Ятсена та Університету електронних технологій Гуйліня. В основному він призначений для людей, які не можуть говорити або рухати руками настільки, щоб скористатися клавіатурою або сенсорним екраном.

Пристрій виявляє мінімальні рухи та не обмежує рухливість рук. Пластир є м’якою, гнучкою, біосумісною силіконовою основою з полідиметилсилоксану (ПДМС), в яку вбудовані багатоволоконні бреггівські ґрати.

Бреггівські  ґрати  — це пристрої, вигравіювані на короткому відрізку оптичного волокна, які відбивають певні довжини хвиль світла, пропускаючи всі інші. Коли волокно згинається під час руху зап’ястя, характеристики світла, що пройшло через нього змінюються. Визначивши, які рухи рук і як впливають на світло, можна визначити, що робить рука.

WordPressDashboard

Пластир на руці. Фото: Xiao, Beijing Normal University in China

Пристрій, підключений до комп’ютера, в режимі реального часу передає сигнал і перетворює його на повідомлення. Випробування показали, що патч залишався працездатним щонайменше через чотири місяці використання.

За допомогою простих рухів учасники випробування передавали вченим слова абеткою Морзе після того, як пристрій швидко відкалібровано під кожного з них. Нині вчені працюють над мініатюризацією технології, підвищенням її довговічності та оптимізацією можливостей бездротового зв’язку зі смартфонами. Вони також розглядають інші варіанти використання патчу. Наприклад, для моніторингу дихання та інших показників здоров’я.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ