Нове розуміння зв’язку мозку і кишечника може змінити антидепресанти

Механізми дії антидепресантів і низки інших препаратів можуть бути переглянуті завдяки новому відкриттю в роботі осі “мозок-кишечник”. Вчені досліджували синтез серотоніну в кишечнику і виявили новий механізм, за яким передається сенсорна інформація в мозок.

WordPressDashboard

Близько 95% гормону серотоніну виробляється в кишечнику, тому в науковому світі є великий інтерес до вивчення механізму осі мозок-кишечник. Науковці знають, що серотонін виробляється в спеціалізованих ентероендокринних клітинах (ЕЕК) кишківника, проте досі не зрозуміло, як нейротрансмітер активує сенсорні нервові закінчення блукаючого нерва.

Існує гіпотеза, що ЕЕК створюють синаптичні зв’язки із закінченнями блукаючого нерва, однак нова робота команди з Університету Фліндерса це спростовує.

Вчені з’ясували, що всі речовини, які виробляються ЕЕК, включно із серотоніном, сполучаються з блукаючим нервом через процес дифузії. У цьому разі молекули передаються з однієї області в іншу на необхідну відстань. Процес створення фізичних синаптичних зв’язків у цьому випадку виявився неможливим саме через велику відстань між ЕЕК і нервовими закінченнями – вона виявилася в сотні разів більшою, ніж передбачалося досі.

З іншого боку, результати дослідження важливі для загального розуміння здоров’я і благополуччя людини в контексті синтезу і функції серотоніну. Вчені продовжать вивчати новий механізм, щоб оптимізувати терапевтичні стратегії.

Примітно, що раніше вчені виявили серйозне зниження рівня серотоніну в організмі на тлі тривалого перебігу COVID-19. Саме це призводить до погіршення пам’яті та функції мозку.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся зі спеціалістом.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ