Нова мовна модель Anthropic показала “майже людські” можливості

Один із головних конкурентів OpenAI випустив сімейство мовних моделей Claude 3. Стартап Anthropic стверджує, що вони стануть новим стандартом якості для індустрії ШІ за низкою когнітивних завдань, а в деяких випадках навіть наближаються до “майже людських” можливостей. Найпотужніша з трьох моделей доступна тільки за передплатою, інші – для всіх.

WordPressDashboard

Усі три моделі стартапу Anthropic – Claude 3 Haiku, Claude 3 Sonnet і Claude 3 Opus – демонструють прогрес в аналізі та прогнозуванні, а також кращі оцінки в тестах на продуктивність, порівнюючи з ChatGPT або Gemini 1.0 Ultra. У всіх трьох контекстне вікно на 200 000 токенів (стільки частин слів ШІ може обробити за раз), повідомляє Ars Technica.

Коли Anthropic випустила Claude і Claude 2 у березні та липні минулого року, вони відставали від найкращих моделей OpenAI у продуктивності, хоча перевершували їх за величиною контекстного вікна. Claude 3, нарешті, нагнала лідера, хоча одностайної думки з цього питання серед експертів немає. Усе залежить від того, який саме показник вважати найважливішим.

Хай там що, Claude 3 продемонстрував успіхи в різних когнітивних тестах на логіку, експертне знання та володіння мовою. За твердженням компанії, модель Opus, найпотужніша з трьох, проявляє “майже людський рівень розуміння і швидкості у вирішенні комплексних завдань”.

Це не означає, втім, що Claude 3 Opus досягла рівня універсального штучного інтелекту або чогось такого. Але перемога над GPT-4 у десяти тестах, включно з MMLU (знання рівня неповної вищої освіти), GSM8K (математика шкільного рівня), HumanEval (програмування) і HellaSwag (загальна ерудиція), безсумнівно, значуще досягнення.

У деяких випадках різниця в набраних балах мінімальна (Opus обійшов лідера на 0,4% у MMLU), в інших – суттєва: у HumanEval він набрав 90,7%, тоді як у GPT-4 було 67%.

Такого приросту продуктивності Claude 3 домоглася частково завдяки використанню в процесі навчання штучних даних, таких, які були згенеровані за допомогою іншої мовної моделі ШІ.

Порівняно зі своїми попередниками, Claude 3 стала швидшою й економнішою: Opus, найбільша модель, витрачає $15 на один мільйон вхідних токенів, і $75 – на мільйон вихідних. У найменшої і найшвидшої Haiku – $0,25 за мільйон вхідних і $1,25 за мільйон вихідних токенів. Вартість вхідних токенів GPT-4 Turbo через API, наприклад, дорівнює $10, вихідних – $30.

У січні 2024-го OpenAI оновила моделі GPT-3.5 Turbo і GPT-4 Turbo, представила нові інструменти управління використанням API, а також знизила ціни. Оновлені GPT Turbo краще виконують інструкції, мають режим JSON і “більш відтворювані” вихідні дані, а також ефективно обробляють кілька запитів одночасно.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ