Усередині Юпітера відбуваються дивні події, про що свідчить велика блакитна пляма

Якщо ми визначаємо океан як просто велике тіло рідини, то найбільший океан у Сонячній системі знаходиться всередині Юпітера. Не те, щоб він був схожий на той, до якого ми звикли. Під величезним тиском і високими температурами водень перебуває в металевому рідкому стані, поширюючись у надрах планети. Це відповідає за сильне магнітне поле планети та її особливості.

І нові дослідження показують, що вона справді своєрідна. Зміни, що відбуваються протягом чотирирічного періоду, вказують на більшу складність всередині планети, а спостереження з Юнони за останні кілька років пов’язують те, що відбувається в атмосфері, з магнітними аномаліями.

На перший погляд, магнітне поле Юпітера дуже схоже на земне, але в 20 разів сильніше. Існує диполь, що означає, що є північ і південь, тому лінії магнітного поля з’єднують один полюс з іншим. Але це ще не все. Вулканічний супутник Іо виробляє багато плазми, яка впливає на магнітосферу Юпітера, і в північній півкулі є довга магнітна смуга.

Але справжня дивина розташована навколо екватора. Це величезна, ніби кругла область, яку прозвали “Великою блакитною плямою”. Насправді пляма не є блакитною, на відміну від Великої Червоної плями Юпітера – назва походить від кольорового кодування магнітних полів, червоного для півночі, синього для півдня.

В останньому аналізі дослідники виявили атмосферний струмінь, пов’язаний з Великою блакитною плямою. Деякі з останніх орбіт Юнони вивчали цей регіон, зокрема, і показали, що там відбуваються періодичні коливання. Перша гіпотеза припускає, що це може бути пов’язано з конвективним потоком глибоко в океані металевого водню. Очікується, що на це потрібні століття, але зміни, які ми бачимо тут, відбуваються надто швидко.

Оскільки хвилеподібні коливання повторюються кожні чотири роки, команда пропонує дві різні гіпотези. Коливання можуть бути викликані коливаннями навколо осі обертання планети або хвилями Альфвена, які є хвилями, що рухаються вздовж силових ліній магнітного поля. Сценарії дуже різні, тому команда сподівається знайти більше деталей, щоб мати змогу відрізнити один від одного.

Юнона продовжує проводити спостереження, які мають вирішальне значення для розширення нашого розуміння планети Юпітер та її таємничих надр. А продовження цієї роботи допоможе нам краще зрозуміти розвиток магнітних полів на планетах-гігантах.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ