Вчені запропонували нову причину хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера характеризується накопиченням аномальних білків у мозку. Дослідження показало, що насправді вони є нормальною частиною імунної системи органу.

WordPressDashboard

Імунна система є сукупністю клітин і молекул, які допомагають тілу та органам, зокрема, відновлюватися після травм і захищає організм від сторонніх загарбників. Такі самі процеси відбуваються і в мозку. При травмі голови імунна система органу вмикається, щоб допомогти йому відновитися. Коли у мозку з’являються бактерії, імунна система намагається дати їм відсіч.

Автори дослідження вважають, що бета-амілоїд — це не білок, який аномально виробляється, а являє собою молекулу, що зазвичай зустрічається, яка є частиною імунної системи мозку. При травмі голови або бактеріальному зараженні, бета-амілоїд робить ключовий внесок у комплексну імунну відповідь мозку.

Проблема в тому, що через схожість між молекулами жиру, які складають мембрани бактерій та клітин головного мозку, бета-амілоїд не відрізняє патогени від клітин органу господаря та помилково атакує клітини, які має захищати.

Це призводить до хронічної прогресуючої втрати функцій клітин мозку, й у результаті, до деменції. Тому автори дослідження пропонують розглядати хворобу Альцгеймера як аутоімунне захворювання.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ