Подивіться на найбільшу в Європі будівлю, надруковану на 3D-принтері

Компанія Wave House побудувала новий центр обробки даних у Німеччині, використовуючи технологію 3D-друку. Це найбільша в Європі будівля такого роду.

WordPressDashboard

Будинок Wave House знаходиться в Гейдельберзі, його спроєктували в бюро SSV та Mense Korte, а створила компанія Peri 3D Construction для забудовника KrausGruppe. Площа складає 600 кв. м.

Через вимоги щодо відсутності вікон і великих отворів у більшості зон центрів обробки даних такі будівлі зазвичай «виглядають досить сумно і нудно», говориться у прес-релізі COBOD. Якщо вони далеко за межами міст, це неважливо. Але все частіше їх будують якомога ближче до користувачів та розміщують у приміських районах та містах. «Тому важливо зробити центри привабливішими візуально».

Процес збирання був аналогічний іншим 3D-друкованим архітектурним проєктам. Інженери використовували один принтер COBOD BOD2. Він пошарово видавлював із сопла придатну для переробки цементоподібну суміш зі швидкістю 4 квадратні метри на годину для формування зовнішніх стін завдовжки 54 метри, шириною 11 м, та висотою 9 м.

Процес друку зайняв близько 140 годин. Після цього будівельники зробили дах та двері, а також освітлення, всю проводку та обладнання, необхідні для сучасного центру обробки даних, підключеного до інтернету. Але для фарбування інтер’єру використовували робота-маляра від компанії Deutsche Amphibolin-Werke.

За даними Kraus Gruppe, процес будівництва за допомогою 3D-друку скоротив викиди CO2 у порівнянні з використанням традиційних методів. Весь проєкт, включаючи роботу роботів та людей, зайняв період із квітня по жовтень 2023 року.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ