Учені з’ясували, що відбувається в мозку людей у процесі “творчого потоку”

Коли музиканти або художники перебувають у творчому потоці, вони кажуть, що “побували на іншій планеті” або “перенеслися в інший вимір”. У рамках експерименту вчені прагнули оцінити ці піднесені стани за аналізом активності головного мозку і з’ясували, що необхідно робити для переходу в потоковий стан.

WordPressDashboard

Приємною ілюстрацією творчого потоку слугує сцена з мультфільму “Душа”, коли джазовий музикант переміщається в незвичайний простір під час імпровізації на фортепіано. Приблизно те ж саме говорять багато творчих особистостей, коли описують справжній момент “дотику до прекрасного”. Команда вчених з Університету Дрекселя вирішила провести експеримент із джазовими музикантами, щоб з’ясувати, що насправді відбувається в головному мозку цих людей. Висновки опубліковано на сайті New Atlas.

Дослідники запросили до участі 32 джазових гітаристів із різним досвідом. Активність мозку під час гри на інструменті оцінювали за допомогою електроенцефалограми (ЕЕГ). Музиканти імпровізували під супровід барабанів, баса та фортепіано.

На першому етапі вчені відзначили, що стан потоку частіше виникає у більш досвідчених музикантів. Потім вони з’ясували, що в цей час активніші ліві ділянки мозку, а активність лобових ділянок, що відповідають за контроль, знижується. У музикантів з невеликим досвідом спостерігалася невелика мозкова активність під час стану потоку.

Досвід і відпускання контролю вчені назвали головними критеріями для досягнення творчого потоку.

WordPressDashboard

Внутрішні зображення лівого і правого мозку показали ділянки зниженої мозкової активності, коли музиканти з великим досвідом перебували у стані високого потоку (порівняно з низьким). Ці ділянки включають ключові вузли мережі мозку за замовчуванням. Drexel University

“Практика для накопичення досвіду і відмова від свідомого контролю дадуть змогу досягти результату. Це відкриття дуже важливе для навчання людей, які хочуть створити якісь творчі ідеї”, – прокоментував автор роботи Джон Куніос. За його словами, це універсальні рекомендації для всіх творчих людей незалежно від роду діяльності.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ