Apple дозволить користувачам iPhone в ЄС встановити Google Maps як основний навігаційний додаток

Компанія Apple оголосила про плани дозволити користувачам iPhone в Європейському Союзі (ЄС) встановлювати в якості основного навігаційного додатку не Apple Maps, а щось інше. Цей крок, який, як очікується, набуде чинності до березня 2025 року, знаменує собою відхід від історично закритої екосистеми Apple і відповідає останнім законодавчим вимогам, передбаченим Законом ЄС про єдиний цифровий ринок. Ця зміна символізує ширшу тенденцію до збільшення користувацького вибору та гнучкості операційної системи Apple.

Разом з роботою над наданням можливості встановлювати основні навігаційні програми, Apple вже запровадила нові програми з контролем налаштувань за замовчуванням для магазину додатків та додатків для здійснення платежів через мобільні додатки. Рішення Apple запровадити контроль над налаштуваннями основних навігаційних програм з’явилося на тлі зростаючого регуляторного тиску, спрямованого на посилення конкуренції та розширення споживчого вибору в цифрових екосистемах.

Дозволяючи споживачам обирати сторонні навігаційні додатки, такі як Google Maps або Waze, Apple прагне відповідати вимогам DMA ЄС щодо регулювання своїх монопольних практик. Запровадження контролю над основним навігаційним додатком розширює існуючу систему контролю над основними додатками Apple.

Зміни, ймовірно, з’являться в iOS 18, але, швидше за все, будуть доступні лише користувачам з ЄС. Після набуття чинності Закону ЄС про цифрові ринки Apple дала зрозуміти, що зміни, внесені для дотримання нових законодавчих вимог, не вплинуть на решту світу. Серед інших змін, компанія дозволила використовувати сторонні магазини додатків і завантажувати неопубліковані додатки, але тільки в ЄС.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ