Побічний ефект хіміотерапії усувають за допомогою світла та звуків

Стимуляція гамма-хвиль мозку може захистити хворих на рак від погіршення пам’яті та інших когнітивних ефектів хімієтерапії.

WordPressDashboard

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту показали, що неінвазивне лікування, яке стимулює мозкові хвилі, може захистити мозок від наслідків хімієтерапії. У дослідженні на мишах вчені показали, що щоденна дія світла та звуку частотою 40 Гц захищає клітини від пошкоджень. Лікування тварин також запобігло втраті пам’яті та погіршенню інших когнітивних функцій.

Раніше вчені встановили, що світло, яке мерехтить із частотою 40 Гц, і звуки тієї ж висоти стимулюють мозок виробляти більше гамма-коливань. Ці мозкові хвилі з частотою від 25 до 80 Гц виникають під час концентрації на чомусь, посилюючи уважність та зосередженість. Попередні експерименти на мишах показали, що стимулювання мозку світлозвуковою терапією знижує симптоми характерні для хвороби Альцгеймера.

У новому дослідженні вчені використали той самий метод для лікування наслідків хімієтерапії мозку. Мишам протягом п’яти днів вводили хімієтерапевтичний препарат цисплатин, після цього була перерва і другий п’ятиденний курс. Після лікування частина мишей пройшла «гамма-терапію», що включає вплив протягом години на день світла та звуку частотою 40 Гц.

Через три тижні у контрольних мишей проявилися багато відомих ефектів хімієтерапії, включаючи зменшення об’єму мозку, пошкодження ДНК, запалення і пошкодження мієліну — захисного покриття навколо нейронів. Населення клітин мозку, виробляють мієлін, званих олігодендроцитами, також скоротилася.

Однак у мишей, які щодня отримували гамма-терапію протягом усього курсу хімієтерапії, спостерігалося значне зменшення цих симптомів. Вони також показали набагато кращі результати у тестах, що вимірюють пам’ять та виконавчі функції тварин. Коли дослідники проаналізували експресію генів, вони виявили, що гени, пов’язані із запаленням та загибеллю клітин, пригнічувалися у мишей, які отримували гамма-терапію.

Позитивний ефект зберігається принаймні частково протягом чотирьох місяців після лікування, додають дослідники. При цьому гамма-терапія працює набагато краще, якщо її проводити одночасно з хімієтерапією, а не розпочинати після неї.

Хоча тести на мишах включали мозкові імплантати для прямого впливу світлом і звуком на нейрони, попередні випробування на людях при хворобі Альцгеймера показали, що аналогічних переваг можна досягти, використовуючи лише синхронізований екран та налаштування динаміків. Якщо це спрацює, це може стати стандартною частиною проведення хімієтерапії пацієнтам, щоб зробити життєво важливе лікування менш неприємним.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ