Загадкова форма матерії може відповідати за розширення Всесвіту

Дослідники перевірили ідею у тому, що темна енергія складається з теоретичної форми матерії, званої нечастинками. Вони виявили, що ця теорія краще узгоджується зі спостереженнями, аніж поширена Стандартна космологічна модель. Результати дослідження опубліковані в Journal of Cosmology and Astroparticle Physics

WordPressDashboard

Ідею нечастинок запропонував фізик-теоретик Говард Джорджі понад десять років тому. Майже у всіх випадках частинки є збудженням з чітко визначеною масою та імпульсом.

Однак нечастинки — результат дії набору полів, в яких їх збудження не мають чітко визначеного імпульсу та маси. На макроскопічному рівні вони поводяться як рідина. Рівняння їхнього стану, що описує співвідношення між тиском, який вони надають, і щільністю їхньої енергії, залежить від температури.

Автори нового дослідження зауважили, що воно нагадує рівняння космологічної постійної. Щобільше, дуже слабка взаємодія нечастинок з «звичайною» матерією, що передбачається всіма теоретичними моделями речовини, робить її відмінним кандидатом на роль темної енергії.

Фізики використовували гіпотезу нечастинок замість постійної космологічної і об’єднали її з даними спостережень, зібраними в результаті різних експериментів. На відміну від показників, розрахованих з використанням стандартної космологічної моделі, значення постійної «Хаббла» та параметра S8 (містить інформацію про утворення великомасштабних структур), узгоджувалися один з одним, коли вчені використовували теорію нечастинок.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ