На Марсі знайшли гігантський вулкан «у всіх на очах»

Вчені повідомили про відкриття гігантського вулкана та можливого шару похованого льодовикового льоду у східній частині марсіанської вулканічної провінції Тарсіс неподалік екватора планети.

WordPressDashboard

Гігантський вулкан, який неодноразово з’являвся на знімках орбітальних космічних кораблях навколо Марса, протягом десятиліть переховувався на очах в одному з найзнаковіших регіонів Марса. Наразі його знайшли на кордоні між регіонами Noctis Labyrinthus (лабіринт Ночі) та монументальні каньйони Valles Marineris (долини Марінера).

WordPressDashboard

Топографічна карта, що показує знакове розташування вулкана Ноктіс між найбільшими вулканічними провінціями та каньйонами Марса. Фото: цифрова модель рельєфу Марсіанського орбітального лазерного альтиметра НАСА Mars Global Surveyor (MGS). Геологічна інтерпретація та анотації Паскаля Лі та Сураба Шубхама, 2024 р

Тимчасово його назвали «вулкан Ноктіс». Структура знаходиться на координатах 7°35’ пд.ш., 93°55’ з.д. Висота вулкана досягає 9022 м, а ширина — 450 км. Гігантські розміри вулкана та складна історія змін вказують на те, що він був активним протягом дуже довгого часу. У його південно-східній частині знайшли недавні вулканічні відкладення, під якими, ймовірно, все ще знаходиться льодовиковий лід.

WordPressDashboard

Топографічна карта вулкана Ноктіс. Фото: мозаїка контекстної камери (CTX) Марсіанського розвідувального орбітального апарату (MRO) НАСА та цифрова модель рельєфу Марса з лазерним висотоміром (MOLA) Mars Global Surveyor (MGS). Геологічна інтерпретація та анотації Паскаля Лі та Сураба Шубхама, 2024 р

Відкриття вказує на нове місце для вивчення геологічної еволюції Марса у часі, пошуку життя та досліджень з роботами та людьми у майбутньому.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ