Ізраїльські експерти починають досліджувати перші у світі ліки від ендометріозу

Ендометріоз, який супроводжується сильними болями, досі залишається складною хворобою для лікування.

Ізраїльський стартап Gynica запропонував новаторське рішення, засноване на використанні канабісу. Тепер експерти розпочинають перше клінічне дослідження нового препарату на людях.

Захворювання виникає, коли клітини, що покривають внутрішню частину матки, починають рости за її межами, включаючи кишечник і сечовий міхур, викликаючи кровотечу і біль під час менструального циклу.1 кожна 10 жінка або дівчина дітородного віку, а це близько 200 мільйонів жінок у всьому світі, страждають від нього.

Довгий час проблеми, пов’язані з ендометріозом, ігнорувалися медичною спільнотою, і лише в середині 20 століття захворювання отримало визнання. Однак діагностика досі залишається рідкістю, а багато лікарів лише пропонують пацієнткам терпіти.

На даний момент не існує ефективного лікування ендометріозу. Існуючі методи лише знімають симптоми: застосовуються знеболюючі та гормональні препарати, а в крайніх випадках – хірургічне втручання з видалення матки.

Компанія Gynica, заснована в 2019 році, поставила собі за мету розробити рішення для одного з найпоширеніших, але невиліковних захворювань у світі. Стартап Gynica пішов іншим шляхом, обравши напрямок розробки медикаментів на основі канабісу, завдяки наявності великої кількості рецепторів у жіночій репродуктивній системі, що реагують на активні компоненти марихуани.

За результатами доклінічних досліджень виявлено, що компоненти каннабісу здатні перешкоджати проникненню клітин ендометрію в інші тканини та запобігати ушкодженню. Через чотири роки розробки розпочалися клінічні випробування препарату.

Ці випробування проводяться в Університетській лікарні Кареджі у Флоренції, де вивчаються два препарати з кодовими назвами S-301 і S-302. Але варто пам’ятати, що перший етап клінічних випробувань спрямований на перевірку безпеки речовин, а їхня ефективність буде оцінюватися пізніше.

“Після чотирьох років ретельних доклінічних досліджень і розробок ми раді оголосити про цю майбутню віху в рамках Місяця поінформованості про ендометріоз. Це дослідження є значним кроком вперед у нашій місії з революційної зміни догляду та забезпечення кращої якості життя мільйонів людей. жінок у всьому світі, у зв’язку з цією величезною незадоволеною потребою пацієнтки терміново шукають ефективні рішення”, – заявив генеральний директор Gynica.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ