Знайдено аналог популярного препарату для схуднення

Виробництво популярного препарату для лікування діабету та зниження ваги семаглутид — Ozempic, Wegovy — складний та повільний процес. Спостерігається глобальний дефіцит речовини. Дослідження опубліковано в Journal of Medicinal Chemistry.

WordPressDashboard

Дослідники з Інституту Флорі в Мельбурні, Австралія, розробили метод виробництва аналога ліків, які мають ті ж терапевтичні ефекти, що й у семаглутиду. Їх новий метод виробництва як економічно ефективний і простий, також дозволяє виробляти набагато більше препарату.

Семаглутид — частина сімейства препаратів глюкагоноподібного пептиду-1 (GLP-1), які імітують природний гормон, знижуючи рівень глюкози у крові та сприяючи зниженню ваги. Проте хімічна структура препарату стримує його виробництво. Один з його компонентів важко розчиняється у воді, що ускладнює обробку, великомасштабне очищення та виробництво семаглутиду. Це пояснює, чому постачальники препарату не можуть задовольнити зростаючий попит.

Семаглутид створюють шляхом початкової модифікації дріжджових клітин для створення пептидів, ланцюжків амінокислот, які утворюють «основу» препарату. Модифікація здійснюється шляхом додавання ланцюжка жирних кислот для покращення періоду напіврозпаду препарату в крові (процес, званий ліпідуванням). Але саме додана жирна кислота є проблемним гідрофобним компонентом.

Замість використання ліпідування дослідники використовували процес глікозилювання, тобто прикріплення молекул вуглеводів (гліканів) поверхні пептиду. Використовуючи цей підхід, вчені отримали новий водопритягуючий гідрофільний аналог GLP-1 у значно більших кількостях. У результаті глікозилювання призвело до десятикратного збільшення виходу в порівнянні з семаглутидом. Аналог GLP-1 надавав той же терапевтичний ефект, що і семаглутид.

Короткострокові експерименти на тваринних моделях показали, що потенційний препарат діє так само, як семаглутид. Це знизило рівень глюкози в крові та покращило її утилізацію.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ