Лікувати гепатит C виявилося найбільш вигідно в ранньому дитинстві

Моделююче дослідження, проведене вченими, зокрема Меган Роуз Кертіс з Массачусетської лікарні, дозволило отримати суттєве уявлення про економічні та клінічні переваги лікування гепатиту С у дітей в ранньому віці.

WordPressDashboard

Дослідження, опубліковане в журналі JAMA Pediatrics, присвячене дітям, які заразилися гепатитом С перинатальним шляхом. Результати дослідження показують, що початок лікування у віці трьох років не тільки знижує середні витрати на охорону здоров’я впродовж життя на одну особу до 148 162 доларів США, але й збільшує прогнозовану тривалість життя до 78,36 років. Це різко контрастує зі сценаріями, коли лікування відкладається або не надається, що призводить до значно вищих витрат на охорону здоров’я та скорочення тривалості життя.

Зростання захворюваності на гепатит С серед вагітних жінок, що призводить до 7-8% інфікування новонароджених з груп ризику, підкреслює нагальну потребу в ефективних втручаннях. Незважаючи на наявність противірусних препаратів прямої дії, дозволених для дітей старше трьох років, їх застосування залишається обмеженим через високу вартість та невизначеність щодо довгострокових переваг.

Модель дослідження, яка імітує прогресування хвороби та витрати для когорти з 1000 американських дітей, хворих на гепатит С у віці від трьох років, демонструє економічну ефективність раннього лікування. Воно підкреслює потенціал раннього втручання не лише у запобіганні прогресуванню цирозу, гепатоцелюлярної карциноми та смертності, пов’язаної із захворюваннями печінки, а й у досягненні значної економії коштів на охорону здоров’я.

Результати дослідження переконливо свідчать на користь раннього початку лікування гепатиту С як засобу покращення клінічних результатів та збільшення тривалості життя за менших витрат. Однак дослідники закликають до подальшого вивчення впливу лікування на якість життя постраждалих дітей. Оскільки Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє про 57,8 мільйона людей, які живуть з хронічним гепатитом С, і 287,7 тисячі смертей лише у 2019 році, висновки дослідження мають глобальне значення, підкреслюючи необхідність доступних і ранніх стратегій лікування для подолання зростаючої проблеми громадського здоров’я, спричиненої гепатитом С.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ