Вчені виявили альтернативу антибіотикам

Дослідники з Пенсільванського та Стенфордського університетів розробили вкриті цукром наночастинки золота. Вони використовували їх для візуалізації та руйнування біоплівок, які захищають бактерії. Наночастинки спрацювали краще ніж протимікробні препарати. Результати дослідження опубліковано у Journal of Clinical Investigation.

WordPressDashboard

Бактерії на зубах або пошкодженій шкірі можуть покритися слизовою оболонкою, перетворившись на так звану біоплівку. Вони завдають шкоди нашим тканинам, і оскільки слиз захищає їх від антибіотиків, їх важко видалити. Їх не лише важко видалити, а й складно розрізнити. Вчені використали для вирішення обох проблем золото.

У новому дослідженні автори інкапсулювали золоті сфери у більші наночастинки у формі золотої клітини, щоб оптимізувати їхню реакцію на світло як у терапевтичних цілях, так і з метою візуалізації. Щоб зробити частинки привабливими для бактерій, вони покрили декстраном. Цей вуглевод є найпоширенішим будівельним блоком біоплівок.

Дослідники оцінили нову стратегію, завдавши наночастинки золота на зуби, інфіковані Streptococcus mutans з щелеп щурів ex vivo.

У ході фотоакустичного дослідження зубів наночастинки випромінювали гучні та чіткі сигнали. Так вчені точно побачили, де біоплівки поглинули частинки, вкриті декстраном. Потім, щоб оцінити терапевтичний ефект частинок, вони опромінили зуби лазером. Для порівняння вони обробили інші зразки інфікованих зубів місцевим антисептиком хлоргексидином.

Команда спостерігала різкий контраст у результатах двох методів лікування: фототермічна терапія майже на 100% ефективна у знищенні біоплівок, тоді як хлоргексидин суттєво не знижує життєздатність бактерій.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ