Знайдено перший «нетрадиційний» надпровідник, що існує у природі

Властивості характерні для високотемпературних надпровідників, підтвердили у матеріалу, що у природі.

WordPressDashboard

Фізики Національної лабораторії Еймса ідентифікували перший нетрадиційний надпровідник, хімічний склад якого також зустрічається в природі. Мінерал міасит, що формується в природних умовах, у тестах продемонстрував властивості, подібні до високотемпературних надпровідників.

Знайти надпровідники у природі складно, зазначають дослідники. Більшість надпровідних елементів та сполук — метали і вони активно взаємодіють з іншими елементами, наприклад, з киснем. Але міасит (Rh17S15) у серії тестів продемонстрував не лише надпровідність, а й властивості характерні для високотемпературних надпровідників.

Міасит відкрили кілька років тому у природних умовах у родовищі на річці Міас на Уралі. Але природний матеріал містить велику кількість домішок, тому дослідники для експериментів виростили чистий кристал із тим самим хімічним складом у лабораторії.

WordPressDashboard

Кристал міоситу, вирощений у лабораторії. Фото: Ames National Laboratory

Надпровідники знаходять багато застосувань, оскільки проводять електрику без втрат енергії. Нестача класичних надпровідників у низькій критичній температурі, коли матеріал перестає діяти як надпровідник. Іншими словами, для їх роботи потрібні надзвичайно низькі температури.

У 1980-ті роки дослідники синтезували в лабораторії перші нетрадиційні провідники, які працюють за більш високих температур. За десятиліття відкрито безліч матеріалів з такими властивостями, але вони були штучно спроєктовані в лабораторії.

Дослідження нетрадиційних надпровідників та відкриття нових матеріалів покращує розуміння фізиками принципів надпровідності.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ