Планери, прив’язані до літаків, пропонують використовувати для перевезення вантажів

Технологія скоротить вартість авіаперевезення вантажів на 65%, вважають розробники.

WordPressDashboard

Компанія Aerolane зі США заявляє, що знайшла напрочуд простий спосіб скоротити витрати на вантажні авіаперевезення на цілих 65% – змусивши літаки буксирувати за собою автономні вантажні планери, досить великі, щоб подвоїти або потенційно потроїти вантажопідйомність лайнера.

Інженери стартапу проєктують спеціальні автономні вантажні планери, які можна з’єднати з провідним літаком простим буксирним тросом. Їм не потрібні двигуни і кабіна пілота, зекономлену вагу обладнання, приладів і палива можна використовувати для перевезення вантажів. Керувати таким планером буде автономна система.

“Аерокари” розганятимуться злітно-посадковою смугою разом із ведучим літаком, злітаючи подібно до повітряного сліду. Протягом усього польоту планер залишатиметься на тросі, автономно переміщаючись слідом за ведучим літаком для мінімального опору й оптимальної підйомної сили.

Спускатися два апарати можуть як разом, так і окремо, додають інженери. Наприклад, його можна буде відпустити перед посадкою, щоб автономна система спланувала літальний апарат на іншій посадковій смузі.

Демонстрація прототипу планера

Хоча дозвіл на використання нового типу судна ще не отримано, компанія вже експлуатує два прототипи. Щоб відповідати правилам, обидва оснащені двигунами на випадок непередбачуваних ситуацій, але можуть використовувати автономну систему, щоб планувати за слідом за ведучим літаком.

Компанія працює з американськими регуляторами, щоб отримати дозвіл на будівництво літака без двигунів. Вага першого прототипу становитиме 3 т, а другого – 10 т.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ