На машинах BMW з’являться деталі, створені за допомогою тривимірного друку

Йдеться про технологію електродугового вирощування, або WAAM. Завдяки їй компоненти підвісок можна друкувати швидко і з мінімумом відходів, застосовуючи алгоритми топологічної оптимізації. У таких деталей порожниста структура, що дає очевидний виграш у масі без зниження жорсткості. За словами BMW, після завершення стендових випробувань, WAAM-деталі почнуть встановлювати на серійні машини.

Технологій тривимірного друку сьогодні налічується більше десятка – від пошарового затвердіння рідкого матеріалу під дією лазера (стереолітографія, або SLA) до синтезу за допомогою цифрової проєкції світла (Digital Light Synthesis, DLS). Наприклад, Ford застосовує відразу кілька методів адитивного виробництва (FDM, SLS, SLA, DLS). А в центрі 3D-друку BMW Group уже дев’ять років удосконалюють процес електродугового вирощування (Wire Arc Additive Manufacturing, WAAM).

WordPressDashboard

Це відносно нова технологія вирощування, яка передбачає наплавлення дроту електричною дугою. На відміну від більш досконалого лазерного спікання, WAAM краще підходить для великих деталей, таких як опори підвісних стійок. Фізика процесу дозволяє створювати порожнисті конструкції, тобто з оптимальним співвідношенням жорсткості до ваги, але недоліком є характерна нерівна поверхня. Однак, за словами BMW, навіть без додаткової обробки такі деталі успішно проходять випробування циклічним навантаженням.

Найцікавіше, що німці поєднали процес виробництва WAAM з дизайном на основі методів генеративного проєктування. За це відповідають спеціальні алгоритми, натхненні еволюційними процесами, що відбуваються в живій природі. Отримані таким чином біонічні конструкції потребують менше сировини і зміцнюються лише в навантажених місцях в процесі фінального доопрацювання – знову ж таки, економія. Звісно, такий підхід також вважається більш екологічним, тому технологія буде використовуватися на серійних машинах вже в найближчому майбутньому. Швидше за все, після 2025 року, з появою Neue Klasse.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ