Тест по шкірі точно визначає чотири нейродегенеративні захворювання

Вчені представили результати клінічного дослідження, згідно з яким мінімально інвазивна біопсія шкіри здатна з високою точністю визначити чотири поширені нейродегенеративні діагнози, включно з хворобою Паркінсона. Нова діагностика має значно спростити процес обстеження особливо на ранній стадії хвороби, коли вкрай важко відстежити первинні порушення.

WordPressDashboard

Новий метод діагностики оцінює в шкірі наявність аномальної форми білка альфа-синуклеїну, що пов’язаний із розвитком хвороби Паркінсона, деменції з тільцями Леві, множинної системної атрофії та вегетативної недостатності. Це чотири різних нейродегенеративних захворювання, однак у них є деякі спільні клінічні особливості, такі як тремор і когнітивні порушення.

Вчені вже давно знали про присутність альфа-синуклеїну в шкірному покриві, тому стали працювати над створенням діагностичного тесту. Діагностика являє собою мінімально інвазивну триміліметрову біопсію шкіри, пише EurekAlert. Автори протестували свій підхід у 428 людей у віці від 40 років і старше і з високою точністю визначили у них усі досліджувані діагнози.

Так, точність при хворобі Паркінсона становила 93%, при деменції та атрофії 96% і 98%, а при вегетативній недостатності – 100%.

Примітно, що в контрольній групі здорових людей учені виявили 3% позитивних результатів. Імовірно, це люди з групи високого ризику цих захворювань, тому за ними продовжать спостереження. Якщо в майбутньому діагнози підтвердяться, це вкаже на потенціал тесту для найбільш раннього виявлення нейродегенерації, коли системних незворотних змін ще немає.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся зі спеціалістом.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ