Американець страждає на рідкісне захворювання, що “перетворює” людей на демонів

Наразі не існує ефективних методів лікування такого рідкісного захворювання.

Дослідники з Дартмутського коледжу описали рідкісний нейро-візуальний розлад, відомий як просопометаморфопсія, через який обличчя 58-річного чоловіка виглядали жахливо спотвореними, наче з нічного кошмару.

Про це повідомляє портал Neoscope.

Цей розлад викликав у нього відчуття, що знайомі риси друзів, рідних і навіть незнайомих людей перетворюються на щось страшне і невпізнаване. Цікаво відзначити, що чоловік, який страждає на цю хворобу вже більше двох з половиною років, не відчував подібних спотворень при погляді на неживі об’єкти, такі як будинки або автомобілі – страждали тільки людські обличчя.

Ще більш цікаво, що фотографії або зображення облич на екранах здавалися йому нормальними. Ця відмінність допомогла дослідникам зрозуміти, що проблема полягає в тому, як його мозок обробляє вигляд облич у реальному житті, а не в самому зорі.

Для глибшого розуміння його перспективи професор Бред Дюшейн з факультету психології та наук про мозок Дартмутського коледжу разом зі своєю командою під час дослідження творчо коригували зображення облич людей на комп’ютері під керівництвом чоловіка. Вони прагнули створити уявлення, що відображає спотворене бачення, яке він спостерігав.

Точна природа прозопометаморфопсії досі викликає багато запитань. Виявлення кісти в мозку чоловіка підкреслює потенційний зв’язок між цим нейрологічним розладом і структурними аномаліями в мозку. Однак, дослідники визнають, що для повного розуміння цього явища потрібне подальше вивчення.

Наразі немає стандартних методів лікування прозопометаморфопсії, і ефективні ліки відсутні. Кожен випадок цього рідкісного розладу може мати індивідуальні особливості, і тривалість його прояву може відрізнятися у різних людей.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ