Учені з’ясували, як цукровий діабет призводить до хвороби Альцгеймера

Дослідження показало, що відбувається на молекулярному рівні при діабеті, провокуючи розвиток ознак нейродегенерації. Виявилося, що ключову роль у цьому механізмі відіграє печінка. Тепер учені планують впливати на новий сигнальний шлях, щоб забезпечити профілактику хвороби Альцгеймера. За оцінками, у світі з діабетом живуть близько 500 млн осіб, тому профілактика ускладнень хвороби дуже актуальна.

WordPressDashboard

Цукровий діабет і хвороба Альцгеймера є двома захворюваннями, що найшвидше поширюються у світі. Деякі попередні дослідження вже показували зв’язок діабету і деменції, тому в новій роботі вчені вирішили простежити вплив дієти на зміни в мозку на молекулярному рівні. Висновки дослідження опубліковані на сайті EurekAlert.

Виявилося, що дієта з високим вмістом жирів пригнічує експресію білка Jak3. На моделях мишей таке харчування і дефіцит Jak3 призводили до запалення: спочатку в кишківнику, а потім каскадна реакція проходила через печінку в мозок. У результаті у гризунів спостерігався розвиток перших симптомів хвороби Альцгеймера: надекспресія білків тау та амілоїду, а також порушення когнітивних функцій.

На думку вчених, зміни в експресії Jak3 призводять до синдрому підвищеної проникності кишківника, що поступово провокує уповільнене запалення, діабет і порушення функції мозку.

Тим часом впоратися з цими небажаними наслідками можна за допомогою дієти та контролю рівня цукру в крові. Наприклад, пацієнти з перед діабетом завдяки корекції харчування можуть забезпечити профілактику діабету, а також знизити ризики розвитку хвороби Альцгеймера.

Подальші дослідження будуть спрямовані на створення ліків для впливу на білок Jak3, щоб оцінити потенціал медикаментозної терапії для профілактики діабету і нейродегенерації.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ