TAKING TOO LONG?
CLICK/TAP HERE TO CLOSE LOADING SCREEN.
...завантаження...
Магазин Штіль

Смітити чи не смітити – ось питання. Дайте свою відповідь

1

Досить часто ми можемо почути чи прочитати про проблеми із сміттям, які охопили наш край.

Гори сміття ми бачимо всюди – на берегах річок, у лісах, придорожних смугах, просто на вулицях наших населених пунктів. Постає запитання, а звідки воно взялося? Невже підкинули сусіди, чи може “вітром надуло”?

Та ні, це культура нашої особистості, виховання, згідно якого ми не дбаємо про навколишнє середовище та засмічуємо природу, навіть не задумуючись, які негативні плоди після цього будемо пожинати.

10

Називається таке явище стихійними смітниками.

Про те, що проживання поряд із ними небезпечно для здоров’я людини, говорять вчені всього світу. На їх думку, загрозу несуть отрути і продукти розпаду відходів із смітників. В результаті гниття сміття, що залишилося в землі, утворюється небезпечний газ радон, який важко виявити, оскільки він не має кольору і запаху, але він є дуже загрозливим для життя людини.

6

7

Найсерйознішою проблемою, яка може виникнути при розкладанні відходів, є забруднення ґрунтових вод, що може погіршити стан питної води.

Дощова вода, просочуючись крізь тверді побутові відходи, поховані на звалищі, розчиняє в собі токсичні речовини, присутні в смітті. Це можуть бути солі заліза, свинцю, цинку та інших металів з іржавіючих консервних банок, розряджених батарей, акумуляторів, різноманітних побутових електроприладів.

Не обійдеться тут без пестицидів, миючих засобів, розчинників, фарбників і інших отруйних хімічних речовин. Величезну небезпеку представляють відпрацьовані люмінесцентні лампи, що містять ртуть.

5

У наших населених пунктах, немов гриби після дощу, виростають стихійні сміттєзвалища. Великих та менших куп зі сміттям не бракне під парканами, неподалік дороги як на центральних вулицях, так і в приватному секторі. Кому ж приписувати сміттєві негаразди? Невідомо?

4

3

Українці примудряються засмічувати не лише свій дім, а й дім сусіда. Для прикладу, наші річки захаращують також і береги європейських країн.

Стихійні смітники

8

Захаращення річок, лісосмуг, придорожньої  смуги— це не лише проблема відповідних служб. Навряд чи допоможуть тут і вказівки уряду.

Проблема існуватиме доти, доки українці не навчаться елементарно прибирати за собою і не засмічувати довкілля. Цю проблематику також повинні висвітлювати під час навчально-виховного процесу всі навчальні заклади, починаючи від дитячого садочка. Адже такими негативними явищами ми втрачаємо імідж нашої держави за кордоном.

2

Не будьмо байдужими. Любімо природу. Любімо наш край. Зробимо довкілля чистішим. Якщо ми не збережемо чистоту  природи сьогодні – наші нащадки не матимуть її завтра.

9

Візьміть участь у простому анонімному опитуванні, щоб для себе прояснити відношення жителів нашого району до стихійних сміттєзвалищ:

[poll id=”12″]

[poll id=”13″]

[poll id=”14″]

[poll id=”15″]

[poll id=”16″]

[poll id=”17″]

[poll id=”18″]

[poll id=”19″]

[poll id=”20″]

[poll id=”21″]

Олександр Рудий

Категорія: Важливо Статті Суспільство
Магазин Штіль
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ

☎ 099 632 72 17
☎ 067 908 14 34
📧 [email protected]

🌏 м. Сторожинець, вул. І. Вільде, 2

🗫 Facebook

РЕДАКЦІЙНА ПОЛІТИКА

Редакція не завжди згідна з авторами публікацій. Редакція залишає за собою право редагувати та скорочувати авторські тексти. Відповідальність за зміст публікації несе її автор.

Коментування публікацій анонімне і дозволене всім без обмеження. Коментарі з нецензурною лексикою будуть видалятися.

Відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець. Всі рекламні матеріали публікуються у категорії “На правах реклами”.


АРХІВ