Середа, Березень 21
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Особливості Сторожинецької господарності

3

Керівництво Сторожинецької мерії любить говорити про свій господарницький підхід, а громада вірить. Це все відбувається через те, що ніхто не цікавиться і не говорить про ті промахи, які відбиваються на всіх жителях. Іноді факти таких промахів бувають настільки кричущими, що мовчати про таке просто неможливо.

Абсолютно непоміченим для більшості містян залишився той факт, що мерія програла у суді 876,6 тис.грн. – майже десяту частину коштів, які поступлять у казну міста в цьому році.

Ми стали бідніші майже на десяту частину не через війну, не через Росію, а через некомпетентність і непрофесіоналізм.

Що це за кошти і на що вони були витрачені? Це все той же недобудований дитячий садочок на Гвардійській.

Історія питання наступна. 3 грудня 2009 року Сторожинецька міська рада підписує договір підряду з ДП ВАТ “Пересувна механізована колона-151” (ПМК-151). Суть договору була у проведені реконструкції будівлі солдатської їдальні по вул. Гвардійській, 15 у Сторожинці під дитячий садочок. Ще з 2007 року ця будівля перебуває у власності територіальної громади Сторожинця.

З вересня 2010 року по березень 2011 року були підписані акти виконаних робіт на загальну суму 500 тис.грн., які були оплачені мерією.

11

В листопаді 2011 року Сторожинецька міська рада приймає рішення передати свої функції замовника по завершенню робіт з реконструкції колишньої солдатської їдальні під ДНЗ Управлінню капітального будівництва (УКБ) ОДА, так як було обіцяно фінансування робіт по завершенню даного будівництва.

В лютому 2012 року тодішній голова Чернівецької ОДА, регіонал Михайло Папієв, своїм розпорядженням визначає УКБ замовником цього незавершеного будівництва та зобов’язує Сторожинецьку міську раду передати його їм на баланс.

Акт приймання незавершеного будівництва був підписаний УКБ 26.10.2012 року. В ньому були вказані роботи, які були проведені, але не профінансовані Сторожинецькою міською радою.

30 жовтня 2012 року акт приймання виконаних робіт за той місяць на загальну суму 455016 грн. був підписаний представниками підрядника – ПМК-151, замовника – УКБ та погоджений власником будівлі – Сторожинецькою міською радою.

Наша мерія 31 січня 2013 року, – тобто майже через 3 місяці, – та 11 березня 2013 року направила до ПМК-151 письмову відмову від договору підряду без будь-яких застережень.

Саме з 11 березня 2013 року цей договір вважався розірваним, тобто 30 жовтня 2012 року між ПМК-151 та Сторожинецькою мерією існували договірні зобов’язання.

22 січня 2013 року мерію повідомили що новим підрядником по реконструкції солдатської їдальні у ДНЗ визначено СГК “Колос” – фірму тодішнього депутата обласної ради від “Партії Регіонів” Георгія Березовського.

9

12 червня 2013 року сам об’єкт незавершеного будівництва було передано від ПМК-151 до СГК “Колос”.

УКБ надало ПМК-151 гарантійного листа про оплату виконаних робіт на суму 455016 грн. після того, як буде відкрите фінансування на даний об’єкт. Представники ПМК-151 постійно зверталися до мерії щодо оплати згідно виконаних робіт, а мерія, в свою чергу, повідомляла про передачу незавершеного будівництва на баланс УКБ, начальник якого претензії також відхиляв, посилаючись на те, що заборгованість міська рада управлінню не передавала (!!!).

Аж 18 грудня 2015 року, тобто через 6 років з моменту підписання договору про реконструкцію солдатської їдальні під дитячий садочок, Сторожинецька міська рада безрезультатно звернулася до голови Чернівецької ОДА та начальника УКБ з проханням посприяти з вирішенням питання оплати виконаних ПМК-151 робіт.

12 січня 2016 року ПМК-151 звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовом проти Сторожинецької міської ради про стягнення заборгованості у сумі 860526,89 грн. Ця сума включала в себе 455016 грн. безпосередньо боргу, 16562,60 грн. пені, 351361,44 грн. інфляційних та 36538,40 грн. 3%-річних, які виплачуються згідно Цивільного кодексу України.

14

Після проведення судового засідання, позов було задоволено майже повністю, лише в частині стягнення 1048,45 грн. інфляційних втрат суд відмовив через арифметичну помилку позивача. Також було вирішено стягнути з міської ради судовий збір у розмірі 17189,69 грн. Тобто разом 876668,04 грн.

30 березня 2016 року Львівський апеляційний суд відхилив апеляцію Сторожинецької міської ради і рішення вступило в силу.

27 квітня 2016 року Сторожинецька міська рада оплатила ДП ВАТ ПМК-151 частину коштів в сумі 455016 грн. згідно рішення суду, а решту має перевести до кінця поточного року.

2

Ще одним “цікавим” фактом стало те, що 24 березня 2016 року, за 3 дні перед тим, як Львівський апеляційний суд виніс рішення, мерія переводить 500 тис. грн. як співфінансування обласному бюджету для реконструкції будівлі солдатської їдальні по вул. Гвардійській під ДНЗ. Про це наші депутати проголосували на сесії 26 лютого 2016 року.

1

Міський голова скоріше за все був в курсі, що зараз йде засідання апеляційного суду і що велика вірогідність програшу міської ради. Але все одно перевів 500 тис. грн.

Напевно, якщо б мерія притримала ці кошти хоча-б на тиждень, то вони б могли піти на оплату згідно судового рішення. А так через недалекоглядність місто програло двічі. І де тут господарність?

2

Тільки в 2016 році цей довгобуд – садочок на вул. Гвардійській – буде вартувати жителям Сторожинця 1,37 млн.грн! А якщо добавити 500 тис. грн., які були переведені в 2011 році, то сума постає вражаючою для сторожинчан – 1,87 млн.грнА результат роботи?

Постає логічне питання – а чиїми це коштами мерія так “по-господарськи” невимушено розкидається?

Думаю сторожинчанам варто трохи поглибитися в ці питання. Дохідна частина бюджету міста складається з державного мита (в більшості за оформлення закордонних паспортів), акцизного податку з реалізації підакцизних товарів, податок на прибуток підприємств, податку на майно, плати за землю, єдиного податку, рентної плати, плати за надання адміністративних послуг, субвенції з районного бюджету, збору за місця паркування.

Якщо взяти 2015 рік, то фактичне виконання дохідної частини склало 11,15 млн.грн., при чому лише 13,3 тис.грн. – це частина прибутку комунальних підприємств, 156,8 тис.грн. – збір за місця паркування та 83,5 тис. грн. – субвенція з районного бюджету. Також біля 300 тис.грн. було сплачено як пайовий фонд в розвиток інфраструктури від забудовників, 900 тис.грн. мерія заробила від продажу земельних ділянок і 350 тис.грн. отримала від реалізації котельні в мікрорайоні.

Тобто з 11,15 млн.грн., що наповнили бюджет міста в 2015 році, тільки 1,8 млн.грн. (або 16%) можна “з натяжкою” назвати “заробленими” мерією. Решта – це кошти громади Сторожинця.

В місті є так званий “бюджет розвитку” – це частина доходів бюджету, які витрачаються на об’єкти інфраструктури та покращення благоустрою. В 2016 році його розмір планово складає 5,76 млн.грн.

876,6 тис.грн., програних в суді, складають 15% цього бюджету – шосту частину. За ці кошти, наприклад, можна було б облаштувати в місті величезний дитячий майданчик, про який так просять мерію молоді мами. Ось такий комплекс, розміром майже 18 на 18 метрів і висотою 4,2 метри, коштує у виробника 534,7 тис. грн.

3

На решту можна було б облаштувати ще й скейт-парк, який у того ж виробника коштує 194 тис.грн.

4

Можна було б купити улюбленої “снятинської” плитки чи профінансувати наших спортсменів для участі в обласних змаганнях. Коротше – за 876,6 тис. грн. можна було б зробити багато корисних для міста речей!

В 2016 році на “органи місцевого самоврядування” – тобто мерію – планується витратити 2,12 млн.грн. Саме таку суму виділили депутати при затвердженні бюджету.

І при цьому ми маємо закривати провали часів Януковича? Але винен в тих справах не Янукович, а тодішнє і нинішнє керівництво міської ради разом з очільником. Я вважаю, що образ господарника є надуманим, оскільки справжній господарник не допускав би таких помилок.

Сторожинець чекає переформатування в об’єднану громаду. Нам потрібно подумати про те, чи потрібні нам такі “господарі”, які коштом громади виправляють свої огріхи часів злочинної влади? Чи не є дутим міф про господарника? І коли нарешті буде добудований цей садок?

Михайло Шморгун

Фото недобудови були зроблені два дні тому

Магазин Водолій
 • Гость: Не знаю имєю ли я право здесь писать так как я не являюсь гражданином Украини но живу вместе с вами 9-ий год знаю всех руководителей, политиков бизнесменов , и просто простих жителей етого красивого города, всегда с гордостю расказивал всоим роственикам что я живу в в раю, Мне очень здесь нравится свое жене и уже и мом детем я всегда говорил голосуйте за М.М.Карлийчука, прочитал ету статю я усомнилса в своей правоте смотрите дествительно центр города очень красивий но никому нет дела что делаєтся 500 метров от места где устанавливают елку, на етом сайте не раз писали о тех проблемах о которих ни хочет говорить наше хваленоє руковотсво улици Вишнева, Клиновска, район Кошково и зарече, мусор и канализации которие текут в реку, и так далее а тепер ище и умишленая кража денег з бюджета ворут все но так как ворует Березовский в месте з господарником можна писать криминальние хроники, я завидую спокойствию жителей етого города в моей стране за такоє посадили би в бочку з гавном и прокатили по городу,
 • Гость: Нічого тут не зробиш. Так склалося в Сторожинці, що всі хто примазався до влади, є членами "банно - прачечного отряда". Продадут і вкрадуть все. Чхати вони хотіли на садочок, на кошково, на заречье, міст на Білці, Клинівську і все решта. А чому б і ні? Обласний прокурор свій, очільники СБУ - свої, депутати ВР теж свої. Торгуй Батьківщиною скільки хочеш. А ви лекторатське бидло ходіть і голосуйте за свого карлійчука. Буде вам і щутер з Серету, і садочок, і плитка Снятинська, це в той час коли в школах туалетів нормальних немає. Кажуть, що в Снятині ставлять карлійчуку пам ятник з плитки за видатні поповнення коштів снятинській фірмі.
 • Гость: Автору цієї статті , мої шанування! Але ось так гарно ,як Ви розклали все по поличках ,так гарно й розкажіть нам потім, яких мір було прийнято. ...
 • Гость: А ніяких мір не буде прийнято. Все ж по закону, тільки криво якось. Наші дорогі "очільнички" не дураки далеко, вони підставлятися не будуть. Їм законом не заборонено робити такі речі. Тут відповідальність суспільна, а не адміністративна чи кримінальна. Мені матеріал тоже понравився, але біда в тому, що мало до кого він дойде.
 • Гость: Висновок напрошується один ,як я вже і писала раніше, працювати і ГОСПОДАРЮВАТИ ,бути господарем міста ,це зовсім різні речі !
 • Гость: У керівництва мерії господарності - ноль. Всякі ці "здобутки" тіпа плитки і лавочок - не їх заслуга, а бюджетної децентралізації, через яку у цих "госпідарів" появилися гроші, які вони спускають з абсолютною тупізною, замилюючи очі всім бруківками. Міліон - коту під хвіст, а мамам зробити дитячий майданчик не можуть. Конєчно не можуть, на плитці діти гратися не будуть, а решта откати можуть і не дати. Ця стаття - це капля в морі того, що там можна накопати.
 • Гость: Спецоперація Бартош+Лосік+Катерина проти Карлійчука почалася. Соромно і ганебно, але дуже по-сторожинецьки!!! Ніхто не згадує як два роки поспіль (для цього підніміть підшивку газети "Рідний край") губернатор області з головою райдержадміністрації з піною у рота, обіцяють перерізати стрічку вже ось-ось... Але це не перша і далеко не остання пустобрехлива обіцянка очільників області і району. А тут все сходиться!!! Особливо цікаво про злочинну попередню ладу - зарази - школи будували, НВК створювали, садочки відкривали, 100% забезпечили автобусами всі школи, дороги, мости робили, заходи проводили, а тут не встигли! І головне ж, зарази ще у 2014 році планували відкриття садочку по Гвардійській!!!
 • Гость: А не нагадаєте, хто в 2009 році був головою адміністрації? Бо я шось не припомню. Тільки помню, шо фамілія начинається на "Кар", а закінчується на "лійчук"
 • Гость: У 2009 році Федя було 2 голови районної адміністрації - до липня Карлійчук ММ а опісля Олексюк МВ. А до чого було це запитання?
 • Гость: Я в 2009 році був серед тих, хто найактивніше підтримував Миколу Миколайовича. Він багато зробив для міста. Зараз - він працює проти інтересів міста, яке переросло пліточно-цвєточєчний період і потребує інфраструктурних змін, які Карлійчук не здатен здійснити. Сьогодні - містом мають управляти молоді, які краще розуміють час в якому ми живемо. Той же Матейчук. Він переводить свої приміщення на відновлюючи джерела енергетики, знає проблеми міста. Хороший був би лідер громади... Микола Миколайович сьогодні має завершити свої справи і передати місто молодшому поколінню. Пора вже піти народним героєм вчасно, бо час випячуватиме наружу всі їх "регіональні" договорняки, як і з цим вічно недобудованим садіком...
 • Гость: Матейчук на голову не захоче. 100%. Я з ним говорив. Він буде підтримувати М.М.
 • Гость: шморгунок, а де матейчук взяв ті приміщення? якщо мене не зраджує память. то він був прапором у воєнкоматі, то за яке бабло наклалось приміщень. може ти шморгунок провідаєш і нам тут накрапаєш. правдолюб ти наш. чи ти не всіх витягуєш на світ для обмивання . а тільки тих за кого платят. бачу ти і в бук інфо настрочив, умний ти наш мальчиш-кибальчиш.
 • Гость: да Матейчук молодець чує жопою де хлібне місце.военкомом нагріб.тепер на мера преться.але кишка тонка Карлійчук хоть трохи кісток кидає місту.а цей і кістки згризе пригрів М М гада
 • Гость: Как би почуствуйте разніцу. Матейчук вибивав спортсменам, а Карлійчук - на лавочки. Матейчук заступався за дитячу площадку, а Карлійчук - за плитку. Якби не Киюк з Матейчуком, ця мерія би вже розвалилася. Ви би ще знали веселу історію, як Карлійчук шукав де пригрітися, тоєсть від кого балотуватися. Щось я не вспомню з виборів кромє лавочок, плитки і асфальта гдєнєнадо якихось улучшеній. Було одне - наш Сторожинець Карлійчук просрав сільським головам по децентралізації. Оце фініш, яке лохорат схавав. Ходіть дальше по плиточках і жопи грійте на лавочках. А старі колєгі старого мера ваше бабло пустять куданада.
 • Гость: Лосік та Бартош затіяли нову схему крадішки бюджетних коштів, учора 18.07.2016 року відбулася бюджетна комісія де Лосік пропонує виділити 50 тисяч гривень на ремонт орендованого автомобіля голови РДА Бартоша,
 • Гость: то як треба було убити за два роки автомобіль щоб сьогодні просити зауваште незаконо гроші на ремонт автомобіля, Бартош якщо не умієш їхати купи собі фіру правда коней тоже потрібно годувати, А Лосіку потрібно вчити кримінальний кодекс,бо забюджетні кошти можна отримати срок
 • Гость: То на садочки ремонти.забори і тд грошей нема доять батьків а такі деятелі як Лосик.який навчений красти по крупному.що навіть у свій час опозорився на усю Украіну що вкрав державні кошти.що аж попав на інтер далі сів на бабло державне..морда та червона не трісне? не стидно по місту ходити ворюга?як таких тварів земля носить.ви ж падли теж дітей онуків маєте.вони за вас уродів хріхи ваші будуть відробляти.гниди паршиві нема слів.емоціі зашкалюють
 • Гость: Пане Олег, дуже шкода ваших нервів, шкода, що ваші емоції аж так зашкалюють, що читати нісенітниці, які ви тут пишете, при здоровому глузді неможливо. З усього здається, що ви ображений на весь світ невдаха, а ваша істерика лише це підтверджує. Запевняю вас, що від оцієї гидоти вас легко вилікувати: просто займіться корисною справою, почитайте розумні книги, зробіть щось справді важливе, допоможіть комусь. Тоді, трішечки підвищиться ваша самооцінка та хоч якась вага у цьому світі. І тоді обвинувачувати когось у якихось смертних гріхах вам не буде часу, і не буде потреби. бажаю вам успіхів на шляху повернення до гідності, розуму та адекватності.
 • Гость: 50 тисяч на потреби АТО ,а наше панство на велосипед! !!! Підтримує тонус , зберігає здоров'я і економить кучу грошей на бензині, шофері і запчастинах !!!!!!
 • Гость: Якщо це правда, то це уже ....ц!!! Скільки це буде тривати??? Скажіть люди, що помінялось? А у мене один висновок- одних бандитів, замінили крутіші бандити. Машини їм треба бачте, бензину, откатів, влади....На велосипед і поп.....до роботи. Повспливало гамно, собі зарплати, премії та надбавки. А простим ріжуть зарплати - так? А перед цим, подумайте добре, бо таки буде буря.
 • Гость: Что Вы за народ такой все и всех паплюжите. Сначала выбираете потом обсираете . А прийти и проверить деятельность власти и контролировать ее боитесь. То Вам то не се, то Вам это не то. Создайте народный контроль. Заставьте власть работать открыто и выгоните Всех бизнесменов с исполкомов правлений секретарей и так далее. Держите руку на пульсе и они воровать не будут. А то получаеться моя хата с краю я ничего не знаю. Только обсирать и все.
 • Гость: І.І.Лосік я очікував велику смердючу купу від Бартоша, очікував гнилі від Карлійчука який ніяк не може визначитися з ким він, но від Вас що ви так глибоко та ніжно лизнули задницю Бартошу тим більш наскільки відомо іще до виборчої компанії Ви обіцяли своїм однопартійцям питанням номер один оголосити не довіру Бартошу я від Вас такого не очікував, шкодую що за ВАС голосував
 • Гость: ТЕМА ЗАДАНА ПРАВИЛЬНО.Але нажаль навіть таке питання не інтересуе наше сонное болото.Насправді я особисто як житель міста не давав свою згоду щоб у нас вкрали а точніше просрали більше 1млн грн.Гроші програні тільки по одній причині .Карлічук насправді бездарна людина.Задумка по началу була правильна за 5млн з їдальні зробити садок на чотири групи 110 -120дітей.Роботу мала виконати ПМК Тулубяка.Але великий ГАЗДА вирішив підіграти Папієву і розіграли найбільшу аферу.Тулубяку не заплатили і розірвали контракт.Майже 2млн які уже були витрачені з казни похерені бо почав свою роботу Березовський друг Карлічука.Зняли дах знищили фасад .Тобто майже 2млн коту під хвіст.Хто відповів? НІХТО.Карлічук замість того щоб закрити проблему з Тулубяком доводить діло до суду і програє але програє наші гроші більше млн грн.Почали будувати садок по новому щоб було шо красти і роблять проект на 33млн грн і дітей має бути 250.Тут з арифметикою взагалі погано.Украсти не вдалося бо не було роботи.Але є ше одна важлива деталь може той садок колись добудують але де на яких майданчиках мають гратися діти . Землі під ігрові площадки ПРОСТО НЕМА.Поруч руїна клубу і все.Без ігрових площадок садок не відкриють.А ще скільки грошей мер вклав в очисні щоб почати вирішувати цю проблему? ПРавильно нічого.А може почав будувати резервуар води шоб вода була цілий день? Так само ноль.А програти млн із-за свої впертості легко. От такий разклад малята.
 • Гость: Яка недовіра хлопці.вони одним гімном мазані.ось і злиплись свой свояка узнайот из далека
 • Гость: Ой панове господарники Карлійчуки Лосіки Бартоши та інші тікав Янукович, будете і ви тікати проклянуть Вас люди до сьомого коліна. Карлійчук у Канаду до сина, Бартош до дочки у Польшу а от куда буде тікати Лосік покишо не відомо.
 • Гость: Лосік піде у Румунію за течією по любимому Сірету. Вода витримує кораблі, і його витримає. А син його береги добе укріпить, щоб нім до румунії на береіг Лосіка І.І. не викинуло.
 • Гость: Таке враження, що пишуть психічно хворі люди. Чи передвиборча кампанія почалась?
 • Гость: На цих фото - лмце і суть,людей, які у місцевій владі останні 20 років Це не просто ГАНЬБА, це-результат роботи подонків і прощення їм не буде.
 • Гость: 50 штук.Круто, але це правда, правда, що хотять надбавки людям познімати.