Про вогонь все треба знати, з ним не можна жартувати

8

“Людина героїчної професії” – так кажуть про тих, чия діяльність безпосередньо пов’язана з щоденним ризиком. І однією з найбільш ризикових є професія рятувальників ДСНС.

Сьогодні, 19 квітня 2016 року, Сторожинецьким районним сектором УДСНС України у Чернівецькій області було проведено показовий захід в рамках “Тижня знань безпеки життєдіяльності” в Сторожинецькій ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів, під час якого відбулася зустріч школярів з представниками рятувальної служби.

В школі була оголошена тривога. Учні та вчителі згідно схеми евакуації на випадок пожежі організовано та швидко вийшли зі школи та вишикувалися на спортивному майданчику.

9

7

6

5

Коли стало зрозуміло, тривога навчальна і ніякої небезпеки немає, рятувальники ознайомили всіх присутніх з цікавою та іноді небезпечною професією “рятувальник” та своїми діями при пожежі. У своєму виступі рятувальник Стецько Олег Миколайович зазначив, що людина вибирає професійну діяльність у відповідності зі своїми переконаннями і цінностями.

В ході усієї зустрічі рятувальники звертали увагу дітей на важливість дотримання правил безпеки у житті та розповіли про всю небезпеку від пустощів з полум’ям, про правила поведінки під час відпочинку в лісах, правила безпеки під час купального сезону, про заборону спалювання сухої рослинності та багато іншого, що стосується безпеки життєдіяльності.

Служба порятунку користується глибокою довірою та повагою у дітей і тому учні з цікавістю слухали рятувальників та брали участь у різноманітних конкурсах та рятувальних діях, які демонстрували ці відважні люди.

Ця професія вважається однією з найбільш відповідальних і небезпечних у світі. І коли один з рятувальників запитав: “Хто хоче здобути цю професію?”, то майже всі хлопці підняли руки.

4

3

Учениця 7-б класу Капустіна Каріна написала вірш “Дотримуся привил безбеки!” який присвятила рятувальникам. А цитатою дня став вислів “Про вогонь все треба знати, з ним не можна жартувати”.

Діти переконалися, що професія рятувальника важка і небезпечна, вона, як кажуть, для справжніх чоловіків. Держава не зможе існувати без щоденної та виснажливої праці тисяч людей, які щохвилини по всій країні, по всіх містах і селах виїжджають на допомогу під час різних надзвичайних ситуацій, щоб допомогти своїм співгромадянам. Саме ця кропітка праця, мов з найдрібніших піщинок, створює портрет Рятувальника.

2

1

Учні побачили, що рятувальник повинен вміти підготовляти до роботи обладнання, переміщатися в умовах пересічної місцевості, долати водні перешкоди, користуватися засобами пожежогасіння, оцінювати обстановку і приймати оптимальне рішення, проводити пошук постраждалих, надавати першу допомогу та багато іншого.

Всіх вразило те, що у цій професії дуже важливо чинити психологічний вплив на потерпілого, запобігати панічним настроям і брати на себе роль лідера.

Якщо поруч з нами такі люди, ми можемо бути впевнені, що у разі біди, нам на допомогу обов’язково прийдуть мужні, сильні рятувальники! Дякуємо за вашу невтомну працю!

Категорія: Освіта Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ