Вівторок, Лютий 20
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Децентралізація провалилася. Мер звинуватив РДА в тиску

9

Сьогодні, 22 вересня 2016 року, відбулася чергова Х сесія Сторожинецької міської ради VІІ скликання. На порядку денному було більше 50 питань, з яких найголовнішим було питання про добровільне об’єднання територіальних громад.

На засідання були запрошені представники Чернівецького Офісу реформ, сільські голови, члени виконкому та голова Сторожинецької районної ради Іван Лосік.

Нагадаємо, що 31 травня 2016 року, після громадських обговорень, відбулася VI сесія Сторожинецької міської ради, на якій депутати 17 голосами “За” підтримали початок процесу об’єднання Сторожинця з 12 населеними пунктами.

Нещодавно від усіх сільських рад була отримана згода. Залишався тільки останній крок – згода на об’єднання від міста.

5

2

10

Але на сьогоднішньому засіданні мер Cторожинця Микола Карлійчук різко виступив проти такого об’єднання, мотивуючи це тим, що через тиск з боку виконавчої влади району, він не бачить можливості плідної співпраці з ними.

7

1

6

Мер сказав, що він підтримував велику громаду у складі всіх сіл через те, що при такому об’єднанні райдержадміністрація в районі була б не потрібною. Але так не склалося – виокремилася Великокучурівська громада, а в подальшому має сформуватися Красноїльська та Чудейська.

І навіть при об’єднання Сторожинця з 12 селами залишаться необ’єднані населені пункти, отож залишиться і РДА. Тому він наголосив, що, на йому думку, вона і надалі буде “ставити палки в колеса” у всіх питаннях, що стосуються життєдіяльності міста, а в майбутньому – і громади. 

3

“Я не бачу майбутнього, коли президентська гілка влади в районі працює проти президентської реформи по об’єднанню громад” – зазначив Микола Карлійчук.

На сесії зазначали, що до складу запропонованої на минулих сесіях громади не увійшли жодне румуномовне село, що також є негативним фактором.

8

Після довгої та емоційної дискусії, до якої залучалися багато присутніх, питання про згоду на добровільне об’єднання громад підтримали тільки 5 депутатів. 14 голосували “Проти”.

Також на сесії розглянули питання щодо затвердження розпоряджень міського голови, розгляд проектів програм міської ради та багато земельних питань.

4

Що це означає для містян, ми попросили прокоментувати політолога Михайла Шморгуна.

“Цьогорічний зрив децентралізації лежить на плечах керівника РДА Ярослава Бартоша. Саме він та його політична партія були прихильниками великого недієздатного об’єднання.

Про те, чому велика громада не є оптимально на даному етапі, ще в квітні я разом з командою Сторожинець.Інфо розписали у статті “Децентралізація в Сторожинці. Про що не говорить влада“.

Слова мера підтверджують його правильне бачення ситуації і те, що він розуміє, що Сторожинець має об’єднатися з декількома невеликими селами, щоб кожен містянин отримав максимальну вигоду від цієї реформи.

Районна адміністрація не хоче втрачати владу. Таких політиків як Бартош вже ніхто не обере в ради, тому єдина їхня надія залишитися “коло керма” – триматися, як пиявка, за адміністративну вертикаль.

Нажаль, Сторожинець втратив за ці два роки, по найбільш скромним підрахункам, не менше 30 млн. грн., які могли дати нове життя місту, повністю змінити його вигляд, вирішити дуже багато ключових проблем.

Тому Бартош і його політична сила мають понести за це електоральну відповідальність.

Тепер нам потрібно врахувати ці помилки та “підводні каміння” і найшвидше запустити заново процес об’єднання вже з одним чи двома селами.

Мер зараз займає правильну позицію і в цьому ми маємо його підтримати всією громадою.” – коментує Михайло Шморгун.

Магазин Водолій
 • Гость: Вина тут карлійчука і тільки його, він ворог міста і його розвитку бо боїться що в обєднаній громаді його мером не оберуть!
 • Гость: Карлійчук молодєц! Не знаю зачєм, але він цих шакалів відігнав від нашого корита. Потім будемо розбиратися. Главне - спасли місто від бютівської кодли.
 • Гость: Дурак ти Васю.
 • Гость: Микола Миколайович, не підвів своїх виборців! Дякуємо що відстоюєте нашу думку, місто наше не пропаде! Кращого мера годі шукати! Пишаємося!!!
 • Гость: ну це просто жесть! ваш Микола Миколайович, прости господи, сам же всю цю двіжуху і влаштував. А тепер коли сценарій не вдався, можна зробити вигляд, що прийшов до розуму. І знову мер буде хорошим. От через таких, як ви, ми і тонемо в гівні і плитці.
 • Гость: Красавцы! В момент когда по сути решается вопрос целостности государства ставить на на одну чашу весов такие понятия как единство, нация, народ и МИСКА с 9 ложками? Это ли не признак сепаратизма? Грошь цена вам "многоуважаемые" депутаты. На площади стоят фотографии ребят которые погибли в АТО. Сходите посмотрите откуда они родом. То что проект объединения сырой и непрароботанный согласен, но это не вина громад. Это кричащий непрофессионализм депутатского корпуса и всякого рода комиссий во главе с мэром. Провалить одну из самых важных, жизненонеобходимых реформ государства потому что злой Бартош или Вася Пупкин ставит всякого рода подножки и преграды? Год держать весь район в подвешенном состоянии чтобы потом вот так испортить воздух? Порядочные люди после такого провала уходят в отставку и сдают свои депутатские мандаты. Но это порядочные...
 • Гость: Цікаво ті крикливі пані-депутатки з бюту відчувають свою провину перед виборцями і своїми земляками за нестоворення громади, куди мали увійти м.Сторожинець та прилеглі до нього села? Вони ж виконували замовлення своїх босів, ратуючи за велику громаду. Ганьба і позор вам.
 • Гость: Шановний Іване Івановичу, на нараді у Бартоша Ви запевнили всіх сільських голів, що фракція БПП в Сторожинецькій міській раді проголосує за підтримання створення Сторожинецької громади. ТО як Вам після цього вірити?
 • Гость: Про, що Ви голови говорити я з Лосіком пропрацював не один рік і не памятаю щоб його слово було підкріплено ділом (тільки якщо це не стосується його самого) одним словом ВЕЛИКИЙ БРЕХУН.
 • Гость: ЦЕ НАРОДНІ ОБРАНЦІ? / "Однією із найбільших об"єднаних громад у Чернівецькій області могла стати Сторожинецька. Але не сталося. Сьогодні відбулась сесія Сторожинецької міської ради, на якій місцеві депутати не підтримали об'єднання. Більше десятка сіл Сторожинеччини, які повірили місту, втратили шанс на наступний рік перейти на нову базу податкових надходжень, отримати субвенцію на розвиток інфраструктури своїх громад. Виникає питання: для чого було ініціювати об'єднання, щоб в останній момент відмовитись? І яка ціна слова місцевих депутатів та міського голови?", - написав на своїй сторінці у Facebook колишній перший заступник голови Чернівецької обласної ради Ярослав Курко. "В п"єсі Гоголя "Ревізор" унтер-офіцерська вдова сама себе ... висікла. Рівно через 180 років теж саме, але вже на сесії міської ради повторили депутати Сторожинецької міської ради. Актори відомі і їх імена озвучать, а от автор і режисер цього феєричного дійства, безумовно, заслуговує на особливу винагороду і тут вже має сказати своє слово ГПУ, СБУ, АПУ? Хай виясняють, хто у нас на державній роботі, в робочий час, за державний кошт "шкодничае", даруйте - так банує за народ. Ця феєрична сесія заслуговує, щоб увійти в літопис-історію реформування місцевого самоврядування в Україні, а, можливо, в книгу рекордів Гіннеса? Такого ще не було. Щось із депутатами "пороблено", хтось на них фест-моцно наїхав...Немає на них Гоголя?", - резюмує Ярослав Курко.
 • Гость: Пан Курко в робочий час так розкрадав державні кошти що навідь не мав можливості взати прості речі. ДЕПУТАТИ МІСЬКОЇ РАДИ НЕ ОТРИМУЮТЬ ДЕРЖАВНИХ КОШТІВ.
 • Гость: Фото з бук инфо
 • Гость: Фото з БукИнфо
 • Гость: Скільки можна знущатись над виборцями – громадянами України? А тепер ще й провалити голосування по створенню об’єднаної громади. Все перейшло межу дозволеного. І пора, щоб Служба Безпеки дала оцінку кожному депутату-тормозу змін і перевірила їх інтереси та бізнес.
 • Гость: Дуже доречно "Скільки можна знущатись над виборцями" ціни ростуть зарплата мізерна газ та світло забирає більшу половину заробітної платні, лікарня без грошей не хоче тебе знати, в школі вимагають гроші, дитячий садок знову гроші ще таких керівників гнилих та бездарних як Лосік та Бартош у нас не було. Щодо рішення депутатів міської ради воно є правильним повністю з ними згідна, після об'єднання громади третя частина бюджетників буде звільнена, як сказала Поліна Юріївна на 2017 рік в бюджеті гроші на децентралізацію не закладені, крім того поясніть мені, що це за шантаж на рівні держава не об'єднаєтеся то і не буде Вам грошей - хочете грошей то об'єднуйтесь. а чому просто не дати грошей на розвиток міста, села, селища.
 • Гость: Які ви смішні шановні дописувачі, СБУ,ГПУ, КГБ, МВД, якась вдова, пан Курко, що ви несете?. Для того щоб зрозуміти, що коїться потрібно добре знати наших доморощених керівників. А це всього на всього знову їхня многоходовочка. Як можна вірити людям, які на протязі пару років перебігають з партії в партію, з церкви в церкву. Схаменіться люди, ви обрали цих швондерів з унтер-офіцерськими вдовами. Голова ліпить якусь їрунду, про палки в колеса, про адміністрацію президента. Банально помінялися пріоритети от і все. Карлійчук добре розуміє, що буде громада і він себе там не бачить, бо місце вже договорено другим і знову прикриються нами громадянами. Йому відразу казали, що Сторожинець не може бути у великій громаді, так ні гнув свою лінію вперто. А СБУ з ГПУ у нас в районі мали б роботи на роки, прийшлося б відкрити філії. А ми шановне панство при виборах повинні добре аналізувати, радитись один з одним щоб таких ділків- решал у нас більше не було.
 • Гость: Багрій чи ти здурів чи що з тобою згадай як ти клоун голосував минулий раз а якщо від першого вересня ти іще не протверезів то включи відео на цьому сайті та сам подивися на себе проститутку. і взагалі чому мовчить освіти навіщо нашій школі алкоголік.
 • Гость: ВАШІЙ ШКОЛІ МОЖЕ ВІН І НЕ ТРЕБА, А НАШІЙ - ТРЕБА ( ВІДЧЕПІТЬСЯ ВІД БАГРІЯ)
 • Гость: це типу сам про себе напишу відчепіться від мене. Хто сказав, що нашій школі потрібен директор алкаш, щодо першого вересня то це цілковита правда пропив в цей святковий день Нашу школу цей алкаш.
 • Гость: Можете забрати його собi.
 • Гость: Можете писати про Миколу Миколайовича , що завгодно але запам'ятайте одне ніхто ніколи у нього не виграє вибори, Микола Миколайович МИ звами!!!
 • Гость: Громади об’єднують щоб ніхто не знав де його, щоб легше було красти, це очевидно.
 • Гость: На каналі NEWSONE в прямому ефірі на протязі 40 хвилин було проведено опитування ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ В УКРАЇНІ -ЦЕ МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТ з 5050 опитуваних за 40 хвилин відповіли 94% що це МІФ і тільки 6% відповіли , що це реальність
 • Гость: ми звикли жити міфами,або пристосовуватись, наш мер ніби прозрів-повірили би якби до того ратування за покрашення для нас ще позвільнював тих замів ділків-решал-колобків,тих земельників, що на протязі років творять казнащо, а так це просто маски шоу НАЖАЛЬ! Якби хотіли громаду вона би вже була створена реальна з 3-4-ох нас.пунктів, а так рік потратили на шоу-лецентралізація.Одне добре- з кожним разом гнилість кожного все більше виходить на поверхню.
 • Гость: До цього все йшло! В районі немає довіри один до одного. За останні роки знищилися загальнолюдські цінності, терпимість, доброта, любов до ближнього. Всі як шакали, накидаються і якщо відчувають слабинку, політичну доцільність - будуть гризти допоки не загризуть. Голови сільських рад та і міський також шапку в залежності від напрямку влади повертають, на попередню плюють і задницю новій лижуть, а хто має свою думку відразу попадає в немилість від місцевих божків. Хамство, нетерпимість до іншої думки, натравлювання правоохоронних органів на неугодних стало буденністю сьогодення. Ніхто нікому не вірить і районна владf всіляко цьому сприяє. Інтриги, обман, холуйство - норми співжиття. Тому крок мера міста цілком зрозумілий - кожен сам за себе!!! Виживає сильніший!!! Первісний лад!!!
 • Гость: Багато пик знайомих.Одні гівнюки,які насправді думають лиш про свою сраку.
 • Гость: До голови Сторожинецької районної ради, Шановний Іван Іванович на ваше питання відповідаємо: голова Сторожинецької РДА Я.М.Баотош не запрошує вас на засідання тільки з однієї причини Ваша присутність не змінить жодного засідання з причин, що Ви нічого розумного сказати не вмієте.
 • Гость: До вузьколобої адміністрації РДА. Хто такий Баотош? У нас призначили нового голову РДА????? хоча вже давно пора. Але при тому, що дуже скоро РДА взагалі щезнуть зі свистом як пережиток комунізму, то вас, нешановна адміністрація РДА, щиро з цим вітаю. І вважаю, що РДА - БЄСПОЛЄЗНА ОРГАНІЗАЦІЯ. І ваша "робота" , хоч і за вашої там присутності, аж нічогісінько не міняє і не несе за собою жодних позитивних зрушень Дармоєди.....
 • Гость: Це розуму Лосіку все одно не додає
 • Гость: Якщо немає аргументів, то переходять на особистості. Не було б у нього розуму, не був би він керівником... Заткніться ви вже, заздрісники. Бачу, величезна "жаба-ропуха" вас давить, що він при посаді.... Але мусите змиритися, і ваші отут нападки нічогісінько не змінять, а лише показують вашу нікчемність і тупість, з чим вас і вітаю.