Понеділок, Листопад 19
PapaKarlo - вироби з дерева

Юні дослідники захищали свої еколого-природничі проекти

З метою виявлення і всебічної підтримки обдарованих дітей, залучення до експериментально-дослідницької роботи, минулого тижня в ЦЕНТУМі проведено районний етап Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства “Юний дослідник”, у якому взяло участь 17 дітей.

Відповідно до вимог положення учасниками конкурсу є учні віком від 9 до 11 років, адже саме у цьому віці спостерігається підвищення дослідницької активності дітей, розвиток активного мислення. Читаючи та спостерігаючи за різними явищами життя та природи, діти формують пошукові запитання, на які намагаються самі дати відповідь.

Дитина вчиться ставити дослідницькі цілі, висувати гіпотези причиново-наслідкових залежностей, розглядати відомі їй факти. Ці здібності є основними передумовами розвитку наукової творчості, тому дуже важливо саме у цьому віці підтримати потяг до дослідницької роботи, зацікавити у подальшій діяльності.

Конкурс проводився у 5 номінаціях: “Я і природа”, “Рослини навколо нас”, “Тварини навколо нас”, “Охорона здоров’я”, “Народознавство. Краєзнавство”.

Журі відзначило належний рівень оформлення робіт, яскраві виступи учасників, добре володіння матеріалом, достатнє використання ІКТ, актуальність та науковість робіт, у кожній наявність пошуково-дослідницької діяльності, творчий підхід до підготовки та презентації робіт.

Серед найактивніших учасників школярі:

  • Банилово-Підгірнівської гімназії – 5 робіт (“Сезонний догляд за бджолами протягом року” – Дарій Павло, учень 4 класу, кер.: Кривко А.В., “Використання народних традицій у бджільництві Буковини” – Скакун Микола, учень 4 класу, кер.: Кривко А.В., “Народопісенна творчість с.Банилів-Підгірний” – Ковалишен Василь, кер.: Карпюк Н.В., “Архітектори грунту” – Карпюк Максим, кер.: Карпюк Н.В., “Лелека – символ миру, родини, спокою, щастя” – Селескерова Жанна, учениця 5 класу, кер.: Гакман Л.І.)
  • Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ст. – 3 роботи (“Вплив газованих напоїв на організм людини” – Дутчак Ельвіра, учениця 5 класу, кер.: Гідора М.І., “Створення рекреаційної зони для спостереження за кімнатними рослинами в Кам’янській ЗОШ І-ІІІ ст.” – Савчук Софія, учениця 5 класу, кер.: Юрческу А.В., “Фітотерапія рослинами” – Малайко Софія, учениця 4 класу, кер.: Чебан Х.І.);
  • Давидівської ЗОШ І-ІІІ ст. – 2 роботи (“Розведення кролів у домашніх умовах” – Паскарюк Карина, учениця 5 класу, кер.: Кміт Н.В., “Вирощування ранньої помідори у закритому приміщенні” – Облучінська Тетяна, учениця 5 класу, кер.: Кміт Н.В.);

Гарно представили свої напрацювання учні:

  • Старожадівського НВК – 1 робота (“Короткотермінові та довгострокові способи прогнозування погоди у селі Стара Жадова” – Ерстенюк Вікторія, учениця 5 класу, кер.: Рибак Н.В.);
  • Сторожинецького ліцею – 1 робота (“Спостереження за свійськими голубами” – Косован Дмитро, кер.: Токарюк О.Є.);
  • Сторожинецької ЗОШ-інтернату – 1 робота (“Вишиванка – генетичний код українця” – Філа Аліна, учениця 5 класу, кер.: Івачевська З.Я.);
  • Сторожинецької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – 1 робота (“Цілющі властивості глини” – Білак Софія, учениця 4 класу, кер.: Васелович О.Р.)

Юні дослідники продемонстрували вільне володіння представленими матеріалами, наполегливість в отриманні результатів дослідної та експериментальної роботи роботи, проявили спостережливість за явищами навколишнього середовища, упевнено відповідали на запитання журі.

Практично всі роботи супроводжувались мультимедійними презентаціями.

Розглянувши конкурсні матеріали, журі визначило призерів:

Номінація “Охорона здоров’я”

  • І місце – Білак Софія, учениця Сторожинецької ЗОШ І-ІІІ ст.№ 1, вихованка гуртка ЦЕНТУМ
  • ІІ місце –Дутчак Ельвіра, учениця Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ст.

Номінація “Рослини навколо нас”

  • І місце – Малайко Софія, учениця Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ст.
  • ІІ місце – Савчук Софія, учениця Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ст., вихованка гуртка ЦЕНТУМ
  • ІІІ місце – Облучінська Тетяна, учениця Давидівської ЗОШ І-ІІІ ст., вихованка гуртка ЦЕНТУМ

Номінація “Тварини навколо нас”

  • І місце – Косован Дмитро, учень Сторожинецького ліцею
  • ІІ місце – Дарій Павло, учень Банилово-Підгірнівської гімназії, вихованець гуртка ЦЕНТУМ
  • ІІІ місце – Паскарюк Карина, учениця Давидівської ЗОШ І-ІІІ ст., вихованка гуртка ЦЕНТУМ, Карпюк Максим, учень Банилово-Підгірнівської гімназії, вихованець гуртка ЦЕНТУМ

Номінація “Я і природа”

  • І місце Ерстенюк Вікторія, учениця Сторожадівського НВК

Номінація “Народознавство. Краєзнавство”

  • І місце – Селескерова Жанна, учениця Банилово-Підгірнівської гімназії
  • ІІ місце – Філа Аліна, учениця Сторожинецької ЗОШ-інтернату, вихованка гуртка ЦЕНТУМ, Ковалишен Василь, учень Банилово-Підгірнівської гімназії, вихованець гуртка ЦЕНТУМ
  • ІІІ місце – Скакун Микола, учень Банилово-Підгірнівської гімназії, вихованець гуртка ЦЕНТУМ

Найкращі дослідники будуть учасниками обласного етапу конкурсу, який проводиться в Чернівецькому обласному ЦЕНТУМі завтра, 24 березня. Хай їм щастить!

 

Магазин Штіль