Середа, Березень 21
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Частину “комунхоза” хочуть віддати “Міським ринкам”. Розслідування (частина VIII)

На останньому засіданні виконавчого комітету Сторожинецької міської ради було майже одноголосно підтримано пропозицію передати частину приміщень КП “Сторожинецьке ЖКГ” на баланс КП “Міські ринки”. Разом з будівлями має відійти біля 40 “соток” землі для господарської діяльності.

Території двох підприємств знаходяться майже в центрі Сторожинця. “Міські ринки” мають торгівельні площі по вул. І. Вільде, а комунальники мостяться по вул. Б. Хмельницького. З іншої сторони обидві ділянки обмежені річкою Сірет.

Зі слів заступника міського голови Валерія Абрамчука, який доповідав на засіданні виконавчого комітету, “було три, були колись гаражі, майстерні, які належали комунальній нашій службі. Хто їде тою дорогою чи заїжджає на ринок … від Сірету, там вже немає ні шиферу, ні даху, все прогнило, тварини бігають, щури, більше нічого немає і користі ніякої немає. І вимоги такі сучасні, що ми мусимо провести певні зміни.”

У доповіді, як завжди, забули вказати, які саме будівлі передаються на баланс. Жодних розрахунків доцільності, ефективності, економності такого використання, а також нагальність інтересів громади, не показали. Як завжди, майже всі повірили на слово.

Після цього виконком підтримав пропозицію “передати на баланс ДКП “Міські ринки” нежитлові приміщення по вул. Б. Хмельницького, 18, згідно технічного паспорту на об’єкти нерухомого майна, а саме будівлі, позначені: Х-1, Ц-1, 3, Ж-1, Е-1″.

Якщо подивитися на будівлі “в натурі”, то фактично вони стоять накриті, з воротами та цілими стінами. Зовнішній вигляд, звичайно, бажає кращого.

У одного гаражного боксу нещодавньою негодою зняло частину даху. Це одне приміщення, яке вдалося знайти ненакритим.

А ось тут колись знаходився комунальний столярний цех, який, під час каденцій діючого міського голови Миколи Карлійчукаприпинив свою діяльність.

На засіданні начальник відділу земельних відносин та комунальної власності міської ради Мар’ян Никифорюк повідомив, що на території знаходяться великі купи сміття.

Тільки ось завозити це сміття почали туди ще тоді, коли підприємством керував колега міського голови Ілля Карлійчук, а потім номінальний керівник Олександр Кіслінський. 

Фактично будівлі обліковуються як основні фонди у КП “Сторожинецьке ЖКГ” з невеликою залишковою балансовою вартістю. Згідно нової редакції Статуту підприємства, його майно знаходиться на балансі Сторожинецької міської об’єднаної територіальної громади, а підприємство користується ним на свій розсуд. Це важливо.

В статті 29 “Повноваження щодо управління комунальною власністю” Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” чітко вказано, що власними повноваженнями виконкому є управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Повноваження виконкому Сторожинецької міської ради визначені окремим Положенням, прийнятим сесією, в якому зазначено, що виконавчий комітет може розглядати та вирішувати питання, віднесені Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” до відання виконавчих органів влади. І все.

Тобто Сторожинецька міська рада не надавала виконавчому комітету повноважень розпоряджатися майном комунальної власності громади. А будівлі гаражів, які під пильним оком господарника мали б передатися “Міським ринкам” на його майже ручному виконкомі, передавати мало КП “Сторожинецьке ЖКГ” за згодою сесії Сторожинецької міської ради.

Дозволю собі нагади великим господарникам що в нашій державі досі діє Конституція і згідно їі статті 19 частини ІІ “органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України”.

А депутатському корпусу нагадаю, що згідно пункту 15 статті 26 частини І Закону України “Про місцеве самоврядування” “виключно на пленарних засіданнях міської ради вирішується питання скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи Законам України”, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень”.

Якщо простіше, то міська рада не давала повноважень виконкому керувати комунальним майном. І зараз логічно було б рішення виконавчого комітету про передачу гаражів з КП “Сторожинецьке ЖКГ” до ДКП “Міські ринки” просто відмінити.

Тут криється ще одна деталь – ні у керівництва підприємства, ні у трудового колективу не запиталися, чи є у них плани, які стосуються цих приміщень.

Рішення щодо таких соціально-економічних питань приймаються з участю трудового колективу, що чітко прописано в Статуті підприємства.

На фоні того, що наразі підприємство КП “Сторожинецьке ЖКГ” після минулої сесії залишається без керівника, цікаво виглядають проведені у Статуті підприємства зміни.

Рішенням сесії №190-7/2017 від 8 червня 2017 року було прийнято рішення внести поправки до Статуту щодо “погодження сесією Сторожинецької міської ради кандидатури на посаду керівника підприємства”. І все. Змінити планувалося тільки один пункт.

Фактично ж якісь добродії змінили ще декілька пунктів в новій редакції цього важливого для діяльності підприємства документу.

“Стара” редакція Статуту КП “Сторожинецьке ЖКГ”
Нова редакція Статуту КП “Сторожинецьке ЖКГ”

В новій редакції Статуту у керівника забрали повноваження розпоряджатися майном підприємства у межах, що визначені Засновником, тобто міською радою, а також діяти без доручення від імені підприємства.

Оскільки новий керівник буде призначатися сесією і його вже не зможуть по господарськи викликати “на килим” у високі кабінетикимось з міської ради було прийнято необхідне рішення обвести депутатський корпус навколо пальця та підсунути їм Статут, в якому будуть прибрані повноваження керівника саме в управлінні майна, що розміщене майже в центрі міста. Забули лише, що іншим пунктом Статуту віднесли це майно до об’єднаної територіальної громади.

Особисто я не проти, щоб відбулося розширення ДКП “Міські ринки”. Питання виникає в тому, як саме це проводиться.

Спочатку на сесії вводять депутатів в оману, викреслюючи з Статуту непотрібні пункти, про які взагалі не було розмови на жодній сесії, потім членам виконкому розповідають про безгосподарність на території КП “Сторожинецьке ЖКГ”, яке завжди було підшефним діючому міському голові та його близькому оточенню, при тому, що ні керівництво підприємства, ні трудовий колектив не запитали про жодні плани щодо розвитку.

На фоні майбутнього конкурсу на посаду начальника міського ЖКГ – це виглядає як проведення по-швидкому власних “шкурняків”.

Дмитро Балінов, депутат міської ради

Від редакції: готові опублікувати на Сторожинець.Інфо бачення керівництва міста, депутатів, членів виконкому, громадськості щодо цієї та інших ситуацій. Контакти вказані внизу сторінки.

Магазин Водолій
 • Гость: Пожежникам немає місця а бари є, про що думають в громаді?
 • Гость: Баригі важливіші ніж безпека, дітям немає де відпочити, барина треба, по місту проїхати неможливо скрізь вони парковок наробили, бариги, ще на Грушевського мафів накладіть
 • Гость: Статейка хороша, питань виникає багато, по перше де був великий деятель Матейчук, сесія голосує за одне а в статуті інше, це його робота дивитись і перевіряти, по друге де були юристи якщо такі є в мерії, по третє голови комісій коли візують рішення хоч дивляться що підписують. Виходить що цю аферу спланували давно. Матейчук убрав Кислінського, Сирбу з Яреміцою зробили обход коли Карлітос був у отпуску, і ще дибіла Мар'яна підговорили щоб той свій п'ятак вставив, красивий цирк шапіто.
 • Гость: Дмитро Балінов, ти страдаєш дурницями. Що ти зробив як депутат? Лиш якісь дурні розслідування, які напевно проводяться під час п"янок вашої шайки. ТИ ПРАЦЮВАВ В МІСЬКІЙ РАДІ!! ЩО ТИ ЗРОБИВ?????? ЧОМУ ТЕБЕ НЕ ЗАЛИШИЛИ, ТАКОГО ПРОФЕСІОНАЛА???????
 • Балінов Дмитро: Тому що я особисто написав заяву і пішов
 • Гость: Діма пишеш і пиши дальше, але ти щось мочиш тільки плиточника, пиши і про інших, секретаря і першого заступника ти обходиш, голова земельної комісії розпоясався і ти теж напевно не замічаєш. Будь для всіх на одному рівні.
 • Балінов Дмитро: Можете прямо тут розписати, в чому партачать секретар, перший заступник і голова земельної комісії. Ми ще нікому не забороняли висловлювати власну думку. Якщо ви навіть напишете статтю про те, які ми нехороші, що ми щось там покриваємо - повірте, ми її опублікуємо. Під вашим іменем або псевдонімом (але джерело ми повинні знати)
 • Гость: 1. Діма, то така Ольга, як ти космонавт. Усім, хто не поділяє філософію бидла, завжди було важко реагувати на виходки бидла, бо для адекватної реакції на таке необхідно самому опуститися до рівня бидла. Тому намагайся взагалі не реагувати на такі істеричні виходки. 2. Якщо пішла така реакція на публікації Сторожинець.info, то значить когось це вже почало відчутно зачіпати. Значить є ще надія, що п'ята влада своєю роботою дає результат. 3. Дійсно, далеко не кожна адекватна людина може нормально працювати в тому кодлі, що називає себе МІСЬКОЮ РАДОЮ. 4. Скільки існує Сторожинець.info, ще жодного разу "герої" публікацій навіть не спробували офіційно або доказати, що матеріали публікацій брехливі, або героїчно визнати свою неправоту.
 • Гость: Ви в міській раді зарплату получаєте, гроші громади, шоб таких косяків не було. НІЯКИХ. Тому що вам довіряють і депутати і члени виконкому. А тепер понятно, шо замість професіоналів карлійчук набрав банду бидла і не треба себе оправдувати і перекладати свою вину на когось іншого. Такі зміни в статут - це стаття кримінального кодексу, це перевищення службових повноважень і внесення завідомо неправдивих змін до офіційних документів. І крайніми будете ви, прості працівники міської ради, прості юристи, кадровики, діловоди. Бо банда карлійчуків себе ніколи не підставить і вийде сухою з цього лайна. А ви влетите і лишитесь без роботи, тому що не могли вчасно вказати на це. Вас сношають, а ви горбитесь.
 • Гость:
 • Гость: Та це понятний план по розпилу і розвалу комунхоза. Депутатів розвели, тіпа начальника через конкурс і т.д., а самі зміни втіхаря до статуту пропхали, щоб начальник лишився безправний по факту. Я тоже можу нагадати, як в 2009 році один великий європейський госпідар обіцяв багато чого, і зараз сам почті тічо не зробив. ПОТОМУ ШО ПРИЙШОВ ВІН СЮДА КРАСТИ, А НЕ ПРАЦЮВАТИ НА БЛАГО ГРОМАДИ. І КОМАНДА ВСЯ ЙОГО ПРИЙШЛА КРАСТИ. Всіх, кого він понаприводив туда. Копчики всякі з абрамчуками
 • Гость:
 • Гость: 6.6. Підприємству можуть належати будівлі, споруди, приміщення, цінні папери, земельні ділянки, інше майно та права на майно, в тому числі право на інтелектуальну власність. 6.7. Підприємство має право за погодженням з міською радою продавати і передавати іншим підприємствам, установам, організаціям, обмінювати, передавати в оренду, надавати безкоштовно в тимчасове користування або в позику належні йому будинки, споруди, приміщення, устаткування, транспортні засоби, інвертар, сировинні та інші матеріальні цінності, а також списувати їх з балансу. Підприємство має право купувати, одержувати на засадах дарування, уступки, орендувати та іншим способом одержувати майно або право на нього у підприємств, установ, організацій та громадян. Підприємство має право здійснювати будь-які дії в межах прав, наданих чинним законодавством, зокрема укладати угоди за власним розсудом з юридичними особами та громадянами як в Україні, так і за її межами.
 • Гость: Уточніть, будь-ласка, джерело наведеного Вами тексту- Статут підприємства чи щось інше.
 • Гость: Це з статуту. Якраз в пункті 6.7 написано, що підприємство за погодженням з міською радою може продавати і передавати іншим підприємствам майно. У підприємства не запиталися, погодження від міської ради ніякого не було. Виконком просто по рейдерськи віджав майже половину території.
 • Гость: А десь прописана сама процедура погодження? Маю на увазі: погодити мала б сесія, виконком чи голова міськради?
 • Гость: Нинішній склад 95% виконкому це безхребетні без вольні людишкі. Невже ви думаєте, що Карлійчук запросив до виконкому людей, які мають свою думку і на кінець розум. Вся біда в тому, користуючись нашою безпринципністю влада робить все, що хоче. На мою думку багато жителів громади тепер побачили всю красоту обраного ними керівника. Дивно з юридичного відділу, який очолює А.В. Сирбу, знаю цю людину давно не думав, що він влізе в це лайно, або його тримає Карлійчук щоб відмазував. Всі ці самовільні зміни свідчать тільки про одне; - на нас положили. Всі рішення депутатів нашої ради не вартують паперу на якім вони написані. Зараз сесія, побачимо в якому стані хребет у ради. Вся ця катавасія іде до того дорогі городяни, що сім'я Карлійчуків хоче прибрати до рук весь водоканал Сторожинця і очолює всю цю сім'ю І.В. Карлійчук. Стара схема розвалу промисловості Сторожинця, треба придумати щось нове. Дивує, що робить прокуратура , поліція, антикорупційні органи, невже в долі. Треба написати до Гройсмана або Порошенка.
 • Гость: Справа в тому, що: - прокуратура формально не має функцій загального нагляду; - поліція погрязла в поточних справах та в кришуванні свого сектору доходів в районі; - антикорупційні органи мають свій сектор; - а Сирбу, по старих зв'язках, страхує від можливих неприємностей. Виходить, що реально нікому взятися за все те, що викривається в Сторожинець.info. Повинно статися якась екстраординарна НП, щоб хтось, колись та десь довів все це до розуму. Тільки наступні вибори при добрій волі відповідального населення щось змінять...
 • Гость: Дійсно, преса публікує про три лотерейні виграші Ляшка, про шість незаконних рішень сторожинецького судді ( тільки не пишуть якого саме ), а ви заморочуютесь якимось пунктами Статуту комунгоспу.
 • Гость: Сьогодні в Сторожинецькій об'єднаній громаді відбулися вибори. О 20:00 виборчі дільниці закрилися. Дільничні виборчі комісії почали підрахунок голосів та заповнення протоколів по багатомандатному та одномандатному виборчому округах. Загальна кількість виборців в громаді - 26,2 тис. За попередніми даними, на вибори прийшли 10 тисяч жителів. Явка склала 39,19%. Найбільше виборців прийшло у Заболотті (дільниця 730374) - 371 із 593 осіб, що склало 62,56%, найменше проголосувало на спецдільниці 730394, яка працювала в Сторожинецькій ЦРЛ - 4 із 15 осіб, або 18,18% та на дільниці 730343 у Сторожинці - 456 із 1624 виборців, що складає 28,08%. Станом на 20:00 порушень спостерігачами не було виявлено, інформації про надані скарги до дільничних або міської виборчої комісії немає.
 • Гость: Голоси виборців, поданих за кандидатів на посаду міського голови: Прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) кандидата на посаду (сільського, селищного, міського) голови (в порядку розміщення у виборчому бюлетені) Кількість голосів виборців, поданих за кандидата на посаду (сільського, селищного, міського) голови 1. БАЖУРА СВІТЛАНА ІВАНІВНА 1046 2. ГУЦУЛЯК КАТЕРИНА ГЕОРГІЇВН 1437 3. ДЕЛІЦОЙ МИКОЛА АРТЕМОВИЧ 442 4. КАРЛІЙЧУК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ 4952 5. СУМАРЮК ВОЛОДИМИР ІЛЛІЧ 1772 Головою Сторожинецької міської ради було обрано Карлійчука Миколу Миколайовича з результатом 4952 голоси або 51,32%.
 • Гость: Загальна кількість виборців в громаді - 26,2 тис. КАРЛІЙЧУК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ 4952. Меншість керує більшістю. Як добре.
 • Гость: а що треба було Деліцоя зробити головою? Тоді ще <del>більша меншість</del> менша меншість буде керувати. Який вихід з сітуаціі "Меншість керує більшістю" ви пропонуєте???
 • Гость: На виборах виграв не зовсім мер.На тих виборах було зібрано все в одну мафіозну структуру М М Карлійчук був обгортка гарна на вигляд і з солодкими обіцянками.Після обрання кожен із учасників предявив вимоги.От ми всі винні в тому шо тепер у нас на очах роздерають все майно і землю громади. Все що має цінність або уже украли або украдуть найближчим часом власне так як це і відбувається .Гарна казочка о півночі перетворилася на реальність.
 • Гость: Якщо в п'ятницю депутати які не будуть голосувати за скасування рішення виконкому174, оголосити їм недовіру, і хай ідуть нахр... , потім взятися за рішення про землю під гаражі, потім секретар хай прозвітує чому на сесії голосують за одне рішення, а на справді, воно інше,і так потихеньку нехай депутати звітують що вони зробили для громади, бо виходить що члени виконкому працюють на херовніків мерії, а не на громаду. В п'ятницю побачимо хто з депутатів є дійсно на своєму місці, а хто в команді розбазарювальників майна і землі і всього іншого в громаді.
 • Гость: Як ти такий борець за справедливість,чого не підеш у мерію і не скажеш ім у очі чим вони страдають,а ціхонько какаєш,як гівнюк.Читати гидко.Як щось зробити людське,то нема мозгів,а срать усіх будь ласка.Піди на сесію,вхід вільний і вперед.Ніхто не заважає.Покажи себе муділо.
 • Гость: а чого ти така возмущаєшся, сайт для того і був зроблений, щоб какати. чи ти забув? чи тільки мерію не можна рухати? бо ви всі какуни тепер там працюєте. все нормально, ви какаєте вас какають, а на сесію, нам простим смертним нєфіг шастать для того вас обрали щоб ви там по-людськи рулили. а чуєш себе обкаканим витрися і працюй на благо людей, часом не перепутай, не на депутатів не на виконком, не на собутильників....
 • Гость: Ви херові керовники отримуєте по 14-15 тис.зарплатні з податків людей, і ще хочете розбазарювати майно громади, ви самі себе обсираєте на кожному кроці, у вас немає одної думки, і взагалі чи пердуни старі ідіть внуків нянчіть, не позорьтесь один з другим.
 • Гость: Іване, переглянь трансляцію Погоджувальної ради. Таке саме буде і на сесії! Тобто, спочатку хтось на кшталт Мар’яна встане і роз’яснить сесії, що власником майна «комунгоспу» є місто (громада), а отже, розпорядником майна є власник. А те, що виконком (хтось у виконкомі чи міськраді) незаконно переробив під дерибан земельки Статут «комунгоспу» на сесії буде проігноровано рівно так само, як Карлійчук ігнорував на Погоджувальній раді поодинокі голоси Балінова й Антонюка про грубе порушення закону як при створенні нового Статуту, так і при прийнятті рішення виконкому № 174. А за колективне рішення сесії ніхто персонально нести відповідальність ніколи не буде. От і все, десь так.