Благодійна акція «День здачі крові для поранених в АТО»

Донор

25 червня з 9.00 по 13.00 в Сторожинецькій ЦРЛ відбудеться благодійна акція «День здачі крові для поранених в АТО», в якій можуть взяти участь всі бажаючи, особливо запрошується молодь.

В Сторожинецькій лікарні розповіли, що відколи почались бойові дії на Сході України, люди стали активно долучатися до здачі крові для поранених бійців у зоні АТО. Минулого року, 20 серпня, 15 працівників Сторожинецької РДА на чолі з головою Бортошем Я.М. та 10 волонтерів Червоного хреста здали кров на потребі бійців.

В місті та районі є постійні донори, які часто здають кров, навіть мають звання “Почесного донора”. Деякі з них досягли 60-річного віку і не можуть більше бути донорами. Тому потрібно долучати молоде покоління, віком від 18 до 60 років для того, щоб оновити запаси крові.

Лікарі зазначають, що кров потрібна не тільки бійцям, а і для потреби лікарні. Наприклад, на поповнення втрат крові під час пологів, реанімації, хірургії тощо.

Донорство може не тільки врятувати чиєсь життя, а також сприяє оновленню крові в організмі, крім того, бажаючі можуть дізнатися свою групу крові та резус. Вся кров проходить перевірку на гепатит B, C, сифіліс, СНІД тощо і пізніше можна дізнатися результати аналізів. Донори отримують 60 грн. на харчування, держслужбовців чекає вихідний день.

Долучайтеся до акції! Ви можете врятувати чиєсь життя!

В Сторожинецькій ЦРЛ здати кров можуть лише жителі Сторожинця та району, які при собі мають мати паспорт з пропискою, а також результати флюорографії. Якщо таких немає – можна зробити знімок на місці.

Існує ряд правил та протипоказань для здавання крові, тому до Вашої уваги рекомендації починаючим донорам.  Готуючись до дачі крові, необхідно дотримуватись таких правил:

Правила та протипоказання

 1. Напередодні, ввечері, необхідно повечеряти, при цьому не можна вживати жирну, молочну їжу та напої, які містять алкоголь.
 2. У день дачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивне фізичне навантаження, прийом алкоголю.
 3. Не бажано в цей день керувати транспортними засобами через емоційне збудження, яке буває, як правило, у всіх.
 4. За 2 години до та 2 години після дачі крові палити небезпечно і для Вас, і для того, кому потрапить Ваша кров.
 5. утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури;
 6. обов’язково виспіться, відпочиньте.

Як харчуватися перед  дачею крові:

 1. напередодні відмовтесь від жирного, смаженого, гострого, копченого, молочних продуктів, яєць.
 2. рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів).

Дотримання цих вимог особливо важливе, якщо ви здаєте тромбоцити або плазму. Невиконання цих порад може зашкодити якісно провести сепарацію Вашої крові (відділення необхідних компонентів) і зробить неможливою здачу крові.

Після здавання крові:

 • Відпочиньте протягом 10 хвилин.
 • Якщо ви недобре почуваєтеся, повідомте персонал.
 • З’їжте легку їжу та випийте солодкий чай.
 • Протягом 2-3 годин не піднімайте нічого важкого рукою, з якою брали кров.
 • Краще уникати інтенсивних фізичних навантажень протягом наступних 12 годин.
 • Алкогольні напої краще не приймати раніше ніж через 8 годин.
 • Прагніть часто та регулярно харчуватися протягом двох діб.
 • Вживайте підвищену кількість рідини протягом двох діб.
 • Обмежень по водінню автомобіля в день кроводачі немає.
 • Приходьте ще раз здати кров через відновний термін (2 місяці).

Прочитайте, будь, ласка, також протипоказання до здачі крові: https://krov.ua/

За більш детальною інформацією звертайтеся за тел. 099 076 13 10

Чекаємо на Вас!

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ