Храм Апостолів Петра і Павла у селі Заволока перейшов у користування до парафіян ПЦУ

Парафіяни ПЦУ зайшли у будівлю церкви. До цього часу 3 з половиною місяці люди молилися на вулиці, оскільки до Храму їх не пускали представники Московського патріархату.

На Зборах релігійної громади села Заволока Михальчанської сільської ради 10 березня 2019 року за перехід до ПЦУ проголосувало 162 зі 165 учасників Зборів.

Учора, у Неділю Всіх Святих, у селі Заволока Сторожинецького району парафіяни Храму Св. Ап. Петра і Павла ПЦУ зайшли в свою церкву, яку раніше захопили представники московського патріархату.

Після рішення Зборів про перехід релігійної громади села до ПЦУ парафіяни змушені були упродовж трьох з половиною місяців молитися на вулиці, оскільки до будівлі Храму їх не пускали парафіяни московського патріархату. У важкій боротьбі з прихильниками московського патріархату, парафіяни Православної Церкви України відстояли своє законне право господарювати у ними же збудованому Храмі.

Про те, як все таки вдалося зайти до свого Храму, в ексклюзивному коментарі розповів староста церкви Роман Пашкевич.

«Ми вранці зібралися на молебень. Поліція нам перешкоджала – вишикувалися перед воротами і не запускали нас до будівлі. Біля церкви на той час перебували кілька чоловік з московського патріархату. Поліція вимагала від нас рішення суду. Ми їм показали всі документи, але пустити нас вони відмовилися, мовляв, щоби не було сутичок. Люди різним чином, хто як міг, проникли на територію.

Виявилося, що будівля була відкрита – церква була не замкнена, представників московського патріархату там не було, Не знаю, чи так Бог дав, чи що – ми спокійно зайшли до церкви, створили комісію, зробили опис майна за участі працівників поліції, бо представники московського патріархату від участі в роботі комісії відмовилися. Після цього наш отець Віталій провів молебень.

А потім прийшли представники московського патріархату і заявили, що все описане майно – все їхнє. Ми безперешкодно віддали їм все, чого вони бажали – вони винесли все, що бажали.

Нам важливо, що ми нарешті зайшли в Храм, бо нас так довго не допускали до церкви і ми змушені були молитися на вулиці. Справедливість перемогла – Дякую Богові, тепер ми будемо проводити Богослужіння у будівлі Храму», – розповів староста Роман.

Парафіяни Храму щасливі і дякують Богу, що мають можливість молитися у своєму Храмі – українською мовою, з українським священиком. Деякі навіть плакали від щастя. Вони одразу ж взялися наводити лад у церкві та господарській будівлі. Від побаченого люди були в шоці…

При Храмі Св. Петра і Павла у господарській будівлі упродовж останніх 3-х років мешкав монах Московського патріархату Досефей. Після себе монах Досефей залишив будинок у вкрай жахливому стані – бруд, пляшки від алкоголю і з алкоголем…

Парафіяни ПЦУ також виявили, що з кухні будинку зник газовий котел та лічильник. Як з’ясувалося пізніше, його демонтували 2 роки тому. Представники Московського патріархату кілька годин виносили і вивозили «своє» майно з Храму – меблі, ікони, хоругви, духовну літературу, посуд, вино «Кагор», газовий балон, пилосос, насос для води.

До парафіян ПЦУ на територію Храму прийшов колишній настоятель – московський батюшка Ювеналій, хоча його ніхто не кликав. Він сказав, що диван у господарській будівлі – його особистий і він хоче його забрати. Йому віддали диван, ікони з господарського будинку і запросили всередину церкви, аби він побачив на власні очі спустошений парафіянами Московського патріархату Храм. Але московський батюшка Ювеналій категорично відмовився заходити до церкви, почав звинувачувати парафіян ПЦУ у взламі замків, дискутувати про нібито розкол в ПЦУ. Але вкінці-кінців на питання парафіянки ПЦУ Наталії “путін – агресор?” відповів: “да, путін – агресор”.

На завершення староста Храму Св. Ап. Петра і Павла Роман Пашкевич попросив представників Московського патріархату написати розписку про те, що вони не мають претензій щодо майна та матеріальних цінностей до релігійної громади Храму Св. Ап. Петра ПЦУ села Заволока.

Відтак, староста парафіяльної громади Олександр Іліка написав розписку наступного змісту: «Я, староста парафіяльної громади Іліка Олександр Дмитрович, щодо майна та матеріальних цінностей, які були у храмі та дзвіниці, претензій не маю. Наше майно нами забрано. В чому і розписуюсь. 23.06.2019. 17 г 30 хв. Іліка О. Д. Підпис».

«Йдіть з миром!» – сказали парафіяни Храму отцю Ювеналію і його парафіянам та сподіваються, що московський дух пішов звідти назавжди.

Галина Єреміца

Категорія: Статті Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ