Сьогодення – це нелегке випробування для громадян України. Страшне слово криза проникло у всі сфери життя. Можна підняти «лапки» і здаватись, а можна і поборотись. Наступні поради не є догмою, та можуть допомогти слугувати як реальна допомога або старт до пошуку інших методів боротьби із важким сучасним становищем.
Один мудрий сторожинчанин каже:
«В першу чергу криза у голові».
Тобто проблему потрібно вирішувати на внутрішньому рівні, від якого переходити до праці на зовнішньому.
- Окресліть коло проблем і задач, які обтяжують вас.
- Розподіліть їх на ті, на які ви можете вплинути і розв’язати і ті, для розв’язання яких у вас на даний час немає ресурсів і можливостей.
- Встановіть для себе часові проміжки для подолання проблем,які вам під силу вирішити.
- Розпишіть карту розв’язання проблем, які для вас є непосильним, використовуючи наступні тези:
- Яким максимальним ресурсом володію я для подолання цієї проблеми.
- Хто з близьких, родичів, друзів, знайомих може мені допомогти, вирішити дане питання.
- До яких фахівців державного, приватного, релігійного чи громадянського сектору можна звернутись для допомоги у даній ситуації.
- Чи не потрібно подолати себе (лінь, страх, необізнаність, погорду,стереотипи) для вирішення наче неможливої задачі.
- Залучення інформаційних ресурсів – пошук у ЗМІ, мережі Інтернет, спільнотах з даної проблеми; звернення у ЗМІ і інші джерела.
- Кожного дня приділяйте енну кількість часу на подолання проблем чи проблеми, хваліть себе, заохочуйте. Навіть за маленький успіх чи прогрес.
- Не бійтеся «нульових» днів (дні, які не хочеться витрачати на вирішення проблеми). Вважайте ці дні, днями перезавантаження, відновлення сил і енергії.
- Інколи сміх і переоцінка проблеми як і не вирішують її, то принаймні зменшують її важкість або відкривають бачення з іншого кута.
Не забувайте про гумор!
Джерело: Максим Пансик