Скільки коштує навчання 1 дитини у Сторожинецькій громаді?

Авторська стаття

Минула стаття про заробітні плати у бюджетників Сторожинецької громади таки набрала певний ажіотаж.

Ще тоді мав бажання розібратися з витратами коштів на навчання дітей у дитячих навчальних закладах (ДНЗ та НВК), загальноосвітніх закладах та мистецьких школах громади, тому що це найбільші статті витрат.

Tyre Center Сторожинець

Аналізувати буду виплати за 2019 рік так, щоб була зрозуміла структура – скільки і на що витратили кошти у галузі освіти нашої ОТГ.

Знову ж взявши на озброєння Єдиний веб-портал використання публічних коштів spending.gov.ua (E-data), зробив невелику аналітику витрат на 1 дитину та 1 працівника освітніх закладів (педагогів та технічних працівників) у Сторожинецькій міській громаді.

Почнемо з ЗНЗ – шкіл, ліцеїв, гімназій.

У 2019 році у громаді навчалося у ЗНЗ в середньому 5485 дітей, а вчило та обслуговувало їх 1013 працівників – це адміністрації закладів, педагоги та технічні працівники.

На заробітні плати витратили у 2019 році 77,5 мільйонів гривень. Абсолютна більшість цієї суми – це зарплати педагогів, які йдуть з державного бюджету через бюджет міської ради, тому можна представити виплати трохи у іншому вигляді.

Тут і далі заробітні плати буду приводити “чисті”, без податків.

Найбільша частина цього бюджетного “пирога” у 2019 році – це придбання обладнання і предметів довгострокового користування на суму 5,4 мільйона гривень. З них 3,7 млн. грн. – це придбання шкільних автобусів. Решта – придбання мультимедійних комплектів, ноутбуків, холодильників, принтерів тощо.

На капітальний ремонт було витрачено 3,7 млн. грн. З них 2 мільйони – ремонт дахів шкіл після градобою.

Продукти харчування для ЗНЗ обійшлися у 4,1 мільйона. Там реально багато транзакцій від купи різних постачальників. Певно, наступну статтю треба буде писати про “любимчиків” мерії – хто, за що та скільки взяв з бюджету наших податків.

На різні предмети, матеріали і обладнання витратили трохи більше 3 мільйонів гривень – це миючі засоби, папір, ручки, кухонний інвентар, дизпаливо тощо.

Цікава стаття витрат – теплопостачання. У нас два ЗНЗ – Бобовецький НВК та Панківський НВК опалюються приватними котельнями, у якої мерія купляє гігакалорії. Вони витратили на ці два навчальні заклади 1,17 млн. грн., при тому що для всіх решта шкіл громади за газ та дрова заплатили 2,72 млн. грн. Якась дорога “калорія” виходить…

Оплата послуг, – викачка нечистот, заправка картриджів, доступ до Інтернету, прання білизни тощо, – обійшлася бюджету у 2,1 млн. грн. Там є цікаві речі, як то поточний ремонт електроплит у 9 школах на 46,8 тис. грн. або поточний ремонт котельні у Комарівській школі майже на 200 тис. грн. тощо.

Утримання ДНЗ та НВК оплачується повністю з місцевого бюджету. В загальному за 2019 рік ми витратили на це 26 млн. грн. У садочках працювало минулого року 447 осіб, які займаються вихованням та доглядом 1644 дітей.

Найбільша стаття витрат – це заробітна плата. 17,4 млн. грн. Ще одна велика стаття – продукти на 3,8 млн. грн.

Харчування у перерахунку на 1 дитину (в середньому за умови щоденного 100% відвідування усіма дітьми садочків) у ДНЗ склало 194 грн. в місяць. Це не готова їжа – це лише продукти. Багато це чи мало – не знаю.

У мене є певна, дуже цікава, інформація по списанню продуктів харчування у одному з ДНЗ міста, але проаналізувати всі ДНЗ та НВК по цій статті витрат, з відкритих джерел неможливо.

Мистецькі школи, – Сторожинецька та Костинецька музичні і Сторожинецька художня, – обійшлися платникам податків у 4,6 млн. грн. Найбільша стаття витрат – знову ж таки заробітна плата.

У 2019 році в цих навчальних закладах навчалося 418 дітей, розвитком яких займалося 43 педагоги.

За підсумком вийшло, що мерія витрачає на 1 дитину, що виховується у ДНЗ та НВК 1319 грн. на місяць, у ЗНЗ – 1567 грн., у мистецьких школах – 915 грн.

А ось “середні по палаті” заробітні плати викликають питання.

У дитячих садочках та НВК це 3,2 тис. грн. на місяць, у школах – 6,3 тис. грн. на місяць, а ось у мистецьких школах – аж 7,7 тис. грн. на місяць.

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

Це майже вдвічі більше, ніж зарплати бібліотекарів чи працівників терцентру.

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

І знову ж таки, вже більш конкретно, виникає питання, чому ми ніколи навіть близько не чули за оптимізацію мистецьких шкіл?

Я з великою повагою ставлюся до роботи всіх без винятку у бюджетних закладів міської ради, але, на мою думку, підхід має бути до всіх однаковий.

Сторожинецькій міській раді катастрофічно не вистачає відкритості – це факт. Така інформація, яку я навів вище, має бути доступною не тільки в статиці, а й в динаміці – щоб можна було подивитися, як саме змінюється та чи інша стаття витрат з року в рік.

Але, бачачи, що у витратах за 2019 рік є багато якихось “підозрілих” та цікавих моментів, які, на жаль, за відкритими даними проаналізувати не можу, – десь не вистачає повних документів на Prozorro, десь опису транзакції тощо, – починаю підозрювати, чому може бути вигідна така “мутна вода”. У ній легше “рибку ловити”.

При чому, судячи з штормів у мерії, “рибка” починає щось підозрювати.

Певно, цей матеріал буде частиною 2.1, як більш деталізований додаток до статті “Скільки заробляють у міській раді“. А частину 2.2 треба буде робити про фаворитів “підпису на платіжці” – любимих господарників підрядників.

Дмитро Балінов

Категорія: Статті Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ