ДПІ: легалізація зарплати, сплата ЄСВ

 ДПІ

ДПІ у Сторожинецькому районі повідомляє, що  з 01.01.2015р. Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» фіксований сільськогосподарський податок трансформовано в  єдиний  податок (виділено в окрему четверту групу).

На сьогодні платниками єдиного податку четвертої групи подано декларації за формою,  затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.13р. № 864 «Про затвердження форми Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку». З метою дотримання вимог чинного податкового законодавства наказом Мінфіну України від 19.06.15р. №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», затверджено форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.

ДПІ у Сторожинецькому районі ГУ  ДФС у Чернівецькій області пропонує платникам єдиного податку четвертої  групи:

  • подати уточнюючі податкові декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2015 рік (усіх декларацій, поданих у 2015 році) із заповненням розділу “нараховано до зменшення податкового зобов’язання”, що унеможливить виникнення штучного податкового боргу та умовно нарахованих штрафних санкцій;
  • подати “звітну” декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2015 рік за формою, затвердженою наказом № 578.

Граничний термін подання декларацій платника єдиного податку четвертої групи – до 10.10.2015.

Про легалізацію зарплати під час зустрічі

Про легалізацію зарплати  під час  зустрічі

Днями  перший заступник начальника ДПІ у Сторожинецькому районі ГУ ДФС у Чернівецькій області Василь  Курчак провів зустріч з представниками бізнесу Сторожинецького району. Тема зустрічі «Зміни у податковій системі. Легалізація трудових відносин та упередження фактів виплати  зарплати в  «конвертах»».

Відкриваючи зустріч, Василь Васильович зазначив, що сьогодні податкова система дуже динамічна, вона постійно перебуває в процесі реформування, тому кожен платник податків повинен бути обізнаний у чинному законодавстві. До відома присутніх були доведені останні зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 17.07.2015 р. № 655-VIII.

Не залишилося без уваги і таке важливе питання, як легалізація заробітної плати. Василь Курчак звернувся до присутніх: «Практика показує, що, на жаль, ще багато працівників щиро радіють грошам, отриманим за «темними» відомостями, не замислюються, що чекає їх у майбутньому. Тому доводиться неодноразово нагадувати деякі прописні істини, щоб достукатися до свідомості громадян.

Наприклад, людині, яка хоче отримати кредит, бухгалтерія не може видати довідку про розмір її фактичної заробітної плати, також це ставить під сумнів туристичну поїздку, виїзд за кордон або отримання іпотечного кредиту на придбання житла. В кожному випадку необхідне підтвердження платоспроможності громадянина.

Отримуючи заробітну плату в «конверті», працівник ризикує залишитися без грошей сьогодні і без пенсії завтра. Його може бути звільнено без будь-яких пояснень».

Тому, тільки спільними зусиллями та діями, рука об руку податківці, бізнес та небайдужі громадяни можуть досягти прозорості у відносинах робітників і роботодавців.

Ще одним з важливих аспектів легалізації зарплат є наповнення місцевих бюджетів. Не сплачені податки з заробітної плати призводять до зриву виконання багатьох соціальних програм, у тому числі пов’язаних з виплатою пенсій.

Наприкінці зустрічі Курчак В.В. подякував за співпрацю та взаєморозуміння.

Застосування РРО платниками єдиного податку ІІ і ІІІ груп

Застосування РРО платниками єдиного податку другої і третьої груп

ДПІ у Сторожинецькому  районі Головного управління ДФС у Чернівецькій області нагадує, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» від 01.07.2015 року № 569-VIII, не потрібно використовувати РРО фізичним особам-підприємцям — платникам єдиного податку другої і третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн.

У разі перевищення доходу вказаної межі застосування РРО є обов’язковим. При цьому РРО потрібно буде застосовувати починаючи з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням перевищення доходу.

Сплата ЄСВ єдинщиками

Сплата ЄСВ єдинщиками

ДПІ у Сторожинецькому районі ГУ ДФС у Чернівецькій області нагадує, що відповідно до вимог ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є: фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

На підставі ст.7 вищезазначеного Закону України  базою нарахування єдиного внеску для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, – є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка визначеної пунктами 2 та 3 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Додатково повідомляємо, що відповідно до вимог ст. 25 Закону органи ДФС застосовують до платника єдиного внеску такі штрафні санкції:

  • за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум;
  • за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування на рахунки органів доходів і зборів сум єдиного внеску, фінансових санкцій, зазначених у частині одинадцятій цієї статті, нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка зазначених сум, розрахована за кожний день прострочення їх перерахування (зарахування).

ПДФО при виплаті вихідної допомоги при звільненні

ПДФО при виплаті вихідної допомоги при звільненні

Фахівці ДПІ у Сторожинецькому районі ГУ ДФС у Чернівецькій області нагадують, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV  Податкового кодексу України.

Відповідно до пп.14.1.48 п. 14.1 ст.14 Кодексу заробітна плата для цілей розділу ІV Кодексу – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Згідно з пп. «з» п.п.165.1.1 п.165.1 ст.165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума щорічної разової грошової допомоги, яка надається згідно із Законом України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Винятки, передбачені цим підпунктом, не поширюються на виплату заробітної плати, грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку) та виплату, пов’язану з тимчасовою втратою працездатності.

Відповідно до п. 167.1 ст. 167 Кодексу ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п. 167.2 – 167.6 Кодексу) у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм п. 164.6 ст. 164 розділу IV Кодексу щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.

Таким чином, вихідна допомога у зв’язку із звільненням працівників, в т. ч. при виході на пенсію, оподатковується за ставкою 15 та/або 20 % в залежності від отриманих доходів у звітному місяці.

По фіскальному чеку можете перевірити легальність касового апарату

Отримали фіскальний чек – можете перевірити легальність касового апарату продавця

Головне управління ДІС у Чернівецькій області звертає увагу на  електронний сервіс, за допомогою якого громадян  та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій в органах ДФС.

Так, наприклад, будь-який громадянин, придбавши товар в магазині, за отриманим фіскальним чеком може перевірити чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек.

У свою чергу, суб’єкт господарювання завдяки сервісу, зокрема, може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (КОРО), зареєстрованої на такий РРО та дати її реєстрації тощо.

Також запроваджений електронний сервіс містить інформацію про зареєстровані суб’єктами господарювання книги обліку розрахункових операцій.

Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС України в розділі «Інформація про РРО» за посиланням : https://sfs.gov.ua/rro та в розділі «Інформація про КОРО» за посиланням : https://sfs.gov.ua/koro.

Змінилися терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями у сфері ЗЕД

Змінилися  терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями у сфері ЗЕД

З 04.09.2015 набирає чинності Постанова Правління Національного банку України від 03 вересня 2015 року № 581 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України». Згідно Постанови НБУ на період до трьох місяців розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів (робіт, послуг) здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів  і буде діяти до 04 грудня 2015 року включно.

Згідно з ст. 1. Закону України від 23 вересня 1994 року № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» зі змінами та доповненнями виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності – з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.

Імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку (ст. 2 Закону № 185).

Разом з тим, відповідно до змін, внесених Законом України від 06 листопада 2012 року № 5480-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок» до Закону № 185, які набрали чинності з 17.11.2012, Національний банк України має право запроваджувати на строк до шести місяців інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені ч. 1 ст. 1 та ст. 2 Закону № 185.

Зокрема, п. 1 постанови Правління Національного банку України від 03 вересня 2015 року № 581 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» (далі – постанова № 581) встановлено, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в ст.ст. 1, 2 Закону № 185, здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

З урахуванням викладеного, починаючи з 04.09.2015 на період до трьох місяців розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів (робіт, послуг), передбачені в ст. ст. 1, 2 Закону № 185, здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

Електронне адміністрування ПДВ для сільськогосподарських підприємств

Рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ для сільськогосподарських підприємств

Законом України від 16 липня 2015 року №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема, сільськогосподарським підприємствам, які обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу (далі – сільськогосподарське підприємство), в системі електронного адміністрування ПДВ до вже відкритих основних рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – основні електронні рахунки) відкриті додаткові рахунки, призначені для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі – додаткові електронні рахунки).

Таким чином, сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування два електронних рахунки: основний та додатковий.

Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом. На основний електронний рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунку кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.

Крім того, з основного електронного рахунку за заявою платника перераховуються:

  • до бюджету – суми податкового боргу за несільськогосподарською діяльністю;
  • на поточний рахунок платника – кошти, що перевищують суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету.

Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств.

На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.

З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Державною казначейською службою України на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.

Реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов’язане зазначати у податковій звітності з податку на додану вартість.

Категорія: Економіка
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ