Новим головою НБУ став Андрій Пишний – парламент дав "добро"

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт постанови про призначення Андрій Пишного новим головою Національного банку України. Про це повідомляється на сайті парламенту.

«Призначити Пишного Андрій Григоровича на посаду голови Національного банку України», – йдеться в постанові, пише Главком.

Сьогодні ж, 7 жовтня, парламент більшістю голосів проголосував за це призначення. “За” проголосували 290 народних депутатів.

Андрій Пишний у 2000-2001 рр. виконувач обов’язків, начальник юридичного управління ВАТ Ощадбанк.

У 2001-2003 рр. – директор департаменту правового забезпечення ВАТ «Ощадбанк».

2003-2007 рр. – перший заступник голови правління ВАТ Ощадбанк. З грудня 2004 по травень 2005 року. – в.о. голови Ощадбанку.

З березня по травень 2007 року. – перший заступник голови правління ВАТ Укрексімбанк. З травня 2007 року – заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України. Звільнено з посади указом президента Віктора Ющенка 25 червня 2009 року. Голова виконавчого комітету громадської організації «Фронт змін» (лідер – Арсеній Яценюк).

З грудня 2012 року до 2014 року – народний депутат України VII скликання від партії Батьківщина (№19 у виборчому списку). Перший заступник голови комітету ВР з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради. Безпартійний.

З 2013 року обіймає посаду заступника голови партії ВО Батьківщина. З 19 березня 2014 року по жовтень 2020 року – голова правління АТ Ощадбанк. 2 жовтня 2020 року наглядова рада Ощадбанку прийняла рішення про припинення з 2 листопада повноважень чинного голови правління Андрія Пишного та призначила з 3 листопада на цю посаду Сергія Наумова.

Нагадаємо, 4 жовтня голова Національного банку Кирило Шевченко подав на розгляд президенту України заяву про відставку.

Вчора Рада звільнила голову Нацбанку Шевченка.


Що відомо про попередника Пишного

4 жовтня голова Національного банку Кирило Шевченко подав на розгляд президенту України заяву про відставку. “В силу причин, пов’язаних зі здоров’ям, які я не можу надалі ігнорувати, ухвалив для себе складне рішення”, — повідомив він.

Кирило Шевченко був призначений на посаду голови НБУ у липні 2020 року.

6 жовтня Комітет ВРУ з питань фінансів схвалив постанову про його звільнення. Як повідомив член комітету, народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк рішення прийняли без обговорення, тільки подякували за роботу.

Того ж дня Національне антикорупційне бюро повідомило, що оголосило підозру голові Національного банку Кирилу Шевченку. Справа пов’язана з періодом, коли він керував “Укргазбанком”. Шевченка підозрюють у розкраданні коштів.

7 жовтня Шевченко заявив, що на нього чинили “майже дворічний політичний тиск”, який спричинив проблеми зі здоров’ям, а про оголошену йому підозру він дізнався зі ЗМІ, перебуваючи “за кордоном на лікуванні”.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ