Шлунки молодих черепах уже заповнені пластиковим сміттям

Нині пластикові відходи становлять 80% усього морського сміття, вони заважають розвиватися водним мешканцям. Дослідники з Великої Британії та Австралії проаналізували вміст шлунків молодих черепах і жахнулися – до 2% маси тіла займає пластик.

WordPressDashboard

У статті наукового журналу Frontiers in Marine Science дослідники з Великої Британії та Австралії пишуть, що молоді черепахи Індійського і Тихого океанів часто поглинають пластик. На цій стадії життя у тварин тільки формується харчова поведінка, тому вони схильні проковтувати навіть сміття. Потрапляючи всередину, пластикові відходи спричиняють розрив, непрохідність або перфорації шлунково-кишкового тракту.

Учені вивчили вміст шлунка, кишківника і сечового міхура викинутих або випадково спійманих в Індійському океані біля Західної Австралії і Тихому океані біля Східної Австралії молодих черепах різних видів. Найбільшу кількість проковтнутого пластику виявили у зелених черепах: одна з Тихого океану поглинула 144 фрагменти відходів, а інша з Індійського – 343.

У зелених черепах у Тихому океані до 0,9% від загальної маси тіла припадало на пластик, а в черепах із плоскою спиною в Індійському океані – до 2%. Типи пластику також різнилися. Тихоокеанський складався з твердих фрагментів побутових відходів, в Індійському океані зразки складалися здебільшого з волокон, які зазвичай є всередині рибальських сіток і мотузок.

Найгірше, підкреслюють учені, що в шлунках майже всіх тварин знайдено різні види полімерів. Тобто визначити основне джерело забруднення і його знешкодити не вийде, потрібно вживати заходів, які допоможуть глобально зупинити потрапляння пластику у воду.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Здоров'я
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ