На скільки днів уперед можна точно передбачити погоду

Вчені досліджують межі точного прогнозування погоди, визнаючи важливість прогнозів для пом’якшення наслідків екстремальних погодних явищ, таких як спека та повені. Ці події щорічно призводять до мільярдних збитків, що підкреслює важливість надійних прогнозів.

WordPressDashboard

© Analytics Insight

Доктор Міхаель Рімер з Університету Йоганна Гутенберга в Майнці разом зі своєю командою провів дослідження, щоб визначити період максимальної точності прогнозів погоди за ідеальних умов. Їхні висновки, опубліковані в Journal of Atmospheric Sciences, свідчать про те, що точні прогнози погоди можуть бути розширені до чотирьох-п’яти днів у майбутньому.

Традиційно прогнози погоди в середніх широтах надійно складалися на сім-десять днів наперед. За останні кілька десятиліть точність цих прогнозів значно покращилася. Наприклад, семиденний прогноз сьогодні настільки ж точний, як і чотириденний тридцять років тому. Незважаючи на цей прогрес, точність прогнозів все ще обмежена через хаотичну природу атмосфери.

Певні погодні явища, такі як великомасштабні штормові циклони, можна передбачити за сім днів наперед. Однак прогнозування більш локальних явищ, таких як грози, залишається складним завданням і часто вимагає більш раннього виявлення.

Загалом, науковий консенсус стверджує, що за оптимальних умов прогнози погоди можуть передбачати до 14 днів наперед. Ця галузь, що розвивається, продовжує розширювати межі можливого в прогнозуванні погоди, прагнучи підвищити точність і надійність прогнозів, щоб краще підготуватися до екстремальних погодних явищ і пом’якшити їхній вплив.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ